آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211226
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 11:47
تعداد بازدید : 1308

دارپا به دنبال دانلود اطلاعات در مغز است!

سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) در پی راهی برای دانلود مهارت ها و مطالب در مغز به جای فراگیری آنهاست.

ایسنا- مغز انسان به قدری قدرتمند است که می تواند میلیون ها واحد اطلاعات مختلف را حفظ و تحلیل کند؛ حتی قوی تر از قدرتمندترین رایانه های امروزی.
شگفت انگیز است که انسان می تواند به مغز دستور تغییر فیزیکی بدهد و سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا(DARPA)  به دنبال کار بر روی این ویژگی مغز است تا ظرفیت مغز افراد را برای آموزش فوق سریع بالا ببرد.دارپا یک سازمان تحقیقاتی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع آمریکاست که مسوولیت توسعه و ساخت فناوری های نوین برای استفاده ارتش آمریکا را بر عهده دارد و در سال 1958 تاسیس شده است.
نوروپلاستیسیتی(Neuroplasticity)  قابلیت عصبی مغز برای اتصال مجدد به خود برای ساخت اتصالات عصبی جدید است. این قابلیت جزو مهمی از فرآیند یادگیری است. دانشمندان دارپا قصد دارند تا با بهبود این امکان مغز موجب یادگیری سریع تر شوند.
بدین منظور دانشمندان دارپا با کمک زبان شناسان و تحلیلگران هوش، پروژه آموزش نوروپلاستیسیتی (عصبی) هدفمند را برای فعال سازی سیناپس های پلاستیسیتی با استفاده از روش های ایمن تحریک عصبی کلید زده اند.
دارپا امیدوار است که این تحریکات عصبی بتواند مغز را وارد حالتی کند که بتواند مسایل مختلف را به سرعت فرابگیرد یا اصطلاحا دانلود کند.
در این حالت مغز در موقعیت واکنش بسیار سریع و بالای عصبی قرار می گیرد که به جای صرف چندین ماه برای فراگیری مسایل، در کمترین زمان ممکن اطلاعات را دانلود و پردازش می کند. از دستاوردهای این پروژه ابتدا در ارتش آمریکا استفاده خواهد شد و بعدها جنبه عمومی پیدا 
خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :