آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211202
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 11:21
تعداد بازدید : 884

نمایشگرهای QLED تولید می شود

شرکت نانوکو (Nanoco) و کیولوکس (Kyulux) قرارداد همکاری مشترکی با یکدیگر امضا کرده اند که حاصل آن تولید نمایشگری با تکنولوژی جدید خواهد بود.

تسنیم- نانوکو یکی از شرکت های پیشرو در حوزه تولید نقاط کوانتومی عاری از کادمیم و دیگر نانومواد است. کیولوکس نیز یکی از شرکت های پیشرو در تولید دیود نشر نور آلی (OLED) است.
براساس این توافق نامه همکاری مشترک، نقاط کوانتومی عاری از فلزات سنگین شرکت نانوکو با فلورسانس فعال شده گرمایی (TADF) ترکیب شده و درنهایت فناوری نمایشگر OLED/QLED هیبریدی با کیفیت بالا ایجاد می شود.
ترکیب این دو فناوری موجب افزایش درجه روشنایی و خلوص رنگ می شود و درنهایت کارایی تولید و انرژی افزایش می یابد.
مایکل الدمن، یکی از مدیران اجرایی نانوکو گفته است که «ما از پتانسیل این همکاری مشترک بسیار شگفت زده هستیم. این پروژه موجب می شود که دو شرکت پیشروی جهانی با هم همکاری کنند.
 با ترکیب فناوری نقاط کوانتومی و نسل جدیدی از فناوری OLED می توان فناوری نمایشگر جدیدی به بازار ارایه کرد؛ ما اطمینان داریم که از توانایی ارایه چنین فناوری به بازار برخوردار هستیم.»
کریستور ساووی، یکی از مدیران شرکت کیولوکس نیز معتقد است که «این همکاری موجب بهبود قابل توجهی در فناوری نمایشگر می شود. این فناوری جدید روشنایی و رنگ بهبود یافته ای دارد و نسل جدیدی از ادوات نمایشگر را ایجاد می کند که قیمت مناسبی داشته و از کارایی بالایی برخوردار است.»
کیولوکس در حوزه توسعه و تولید OLED پیشرو بوده و مواد مورد استفاده در این فناوری را تولید می کند. این شرکت در سال 2015 تاسیس شده و در حال حاضر لیسانس تولید TADF را که در دانشگاه کیوشو ایجاد شده است، در اختیار دارد.
شرکت نانوکو نیز در حوزه فناوری نانو و تولید نانومواد فعالیت دارد. نقاط کوانتومی عاری از فلزات سنگین از مهم ترین محصولات این شرکت است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :