آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211189
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 10:51
تعداد بازدید : 1703

ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند جهان

چین پایین ترین ضریب نفوذ گوشی هوشمند و نروژ بالاترین رقم را دارد

گوشی های هوشمند این روزها آنقدر فراگیر شده اند که تقریبا اکثر مردم یکی از این دستگاه ها را دارند. به اطراف که نگاه می کنیم، نه تنها جوانان و میانسالان از این دستگاه ها استفاده می کنند، بلکه کودکان و نوجوانان و حتی سالمندان هم یکی از این دستگاه ها را همراه خود دارند و مدام در حال تعامل با این ابزارها هستند.

ساحره چمنی
@saherehchamani
اما دانستن اینکه ضریب نفوذ گوشي های هوشمند در کدام کشورها بیشتر از سایر کشورها است، خالی از لطف نیست.
بر اساس اینفوگرافیکی که به تازگی منتشر شده و مربوط به سال 2017 است، شاید جالب باشد که بدانید چین با وجود اینکه بزرگ ترین بازار موبایل دنیا را دارد، اما ضریب نفوذ گوشی های هوشمند در این کشور در مقایسه با سایر کشورها کمتر است، بنابراین اینطور استنباط می شود که اکثر مردم چین از گوشی های فیچرفون استفاده می کنند و فقط 49 درصد از آنها گوشی هوشمند دارند.در این میان نروژ بالاترین میزان ضریب نفوذ گوشی های هوشمند را با رقم 97/6 درصد دارد.
بعد از نروژ کشور دانمارک با 92/7 درصد در جایگاه دوم قرار می گیرد و هلند با 92/6 درصد رده سوم جدول را به خود اختصاص داده است. در جایگاه چهارم، پنجم و ششم به ترتیب سوئد با 86/7 درصد، فنلاند با 83/2 درصد و انگلیس با 80/9 درصد قرار گرفته اند.
آلمان و استرالیا هر دو با ضریب نفوذ 80 درصدی رده هفتم لیست بیشترین تعداد کاربر گوشي های هوشمند را به خود اختصاص داده اند.
ژاپنی ها در میان کشورهای دنیا با بیشترین میزان ضریب نفوذ گوشی هوشمند جایگاه هشتم را در اختیار دارند. ضریب نفوذ گوشی های هوشمند در این کشور 79/9 درصد برآورد شده است.
فرانسه با ضریب نفوذ 77/5 درصدی در بین کشورهای دنیا نهم است، اسپانیا با رقم 73/1 درصد دهم و روسیه با 69 درصد جایگاه یازدهم را در اختیار دارد.
86 درصد مردم ایتالیا از گوشی هوشمند استفاده می کنند و 65/5 درصد از مردم کانادا از این گوشی ها بهره می برند و به این ترتیب ایتالیا و کاناد به ترتیب جایگاه دوازدهم و سیزدهم این جدول را به خود اختصاص داده اند.
آمارها نشان داده که 64 درصد مکزیکی ها و 53 درصد مردم اندونزی از گوشی های هوشمند بهره می برند. بنابراین مکزیکی ها در رده چهاردهم و اندونزی در رده پانزدهم پرکاربرترین کشورهای دنیا به لحاظ استفاده از گوشی های هوشمند شناخته می شوند.
اما موضوع جالب در این لیست قرارگیری چین در پایین جدول ضریب نفوذ گوشی های هوشمند است.
این در حالی است که ضریب نفوذ موبایل به شکل کلی در این کشور 100 درصد است؛ اما کمتر از نیمی از مردم این کشور گوشی هوشمند دارند.
در این اینفوگرافیک نام همه کشورها درج نشده است و مشخص نیست که در کشورهایی مثل هند یا ایران ضریب نفوذ گوشی های هوشمند چه میزان است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :