آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211188
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 10:48
تعداد بازدید : 938

دانش‎بنیان‎های ایرانی چاپگر سه بعدی ساختند

دانش‎بنیان‎های ایرانی چاپگر سه بعدی ساختند

مهر - سید امیرحسین نیکوکار، مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده پرینترهای سه بعدی در کاشان اظهار داشت: ما توانسته ایم تا کنون سه تکنولوژی FDM ، DLP  و SLA را در ساخت پرینتر سه بعدی در پیش بگیریم.
وی با بیان اینکه نسل سوم پرینترهای سه بعدی که در این شرکت به تولید رسانده ایم FDM است، گفت: این پرینترها در چهار مدل عرضه شده اند و سبد محصولی متنوعی دارند.
نیکوکار با بیان اینکه در نسل سوم از مکانیزم حرکتی ریل واگن استفاده کرده ایم، افزود: به همین دلیل پایداری دستگاه بالاست و خرابی و لرزش دستگاه موقع کار کمتر است؛ از این رو خروجی دستگاه در مقایسه با نمونه های نسل قبل پرینترها ملموس تر و دقیق تر است.
وی با بیان اینکه همچنین طرح نهایی از کیفیت بالایی برخوردار است، گفت: اکسترودر دستگاه قسمت پراستهلاک دستگاه است و ما به نحوی آن را طراحی کرده ایم که کاربر به راحتی باز می کند؛ این موضوع می تواند هنگام خرابی دستگاه مورد توجه قرار گیرد.
مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده پرینترهای سه بعدی ادامه داد: زمانی که قسمتی از دستگاه نیاز به تعمیر دارد، می توان آن را باز و جدا کرد و همان قطعه ای را که دچار مشکل شده، برای تعمیر و دریافت خدمات به نمایندگی های این شرکت فرستاد.
وی درباره دیگر ویژگی های این پرینتر گفت: قسمت های درگیر در این پرینتر در راستای طراحی نمونه، تمام فلزی است که بدین واسطه استهلاک قطعات بهبود پیدا کرده و خرابی دستگاه کمتر می شود.
نیکوکار گفت: این دستگاه از دقت بالایی ( در حد ۵۰تا۱۰۰ میکرون ) برخوردار است که در کیفیت نمونه تاثیر بسزایی  
دارد.
وی درباره نمونه های مختلفی که با این دستگاه به تولید رسیده است، عنوان کرد: علاوه بر هر مدل و نمونه ای که در رایانه طراحی می کنیم، تا کنون توانسته ایم یک بازوی روباتیک بسازیم؛ تمام قطعات این بازو با همین پرینتر طراحی شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :