آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211184
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 1543

سامانه الکترونیکی اوقات فراغت راه افتاد

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: سامانه الکترونیکی اوقات فراغت راه اندازی شد.

وزارت آموزش و پرورش - مهدی علی اکبرزاده گفت: دانش آموزان پس از 9 ماه تلاش در طول سال تحصیلی نیازمند برنامه ریزی مناسب جهت گذراندن اوقات فراغت در فصل تابستان هستند، بنابراین فراهم کردن فضاهای تفریحی و بانشاط برای دانش آموزان از وظایف مسوولان است تا بتوانند حداکثر استفاده را از اوقات داشته باشند.
وی افزود: برنامه ریزی اوقات فراغت در تابستان 96 براساس شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال انجام شده است و تلاش کردیم ضمن جذب حداکثری دانش آموزان در مراکز و پایگاه های اوقات فراغت تابستان و با مساعدت سایر دستگاه های ذی ربط شعار «هر دانش آموز، یک مهارت» را محقق سازیم.
علی اکبرزاده گفت: بر اساس اسناد بالادستی، برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان جزو وظایف آموزش و پرورش است، بنابراین با استفاده از فضاهای درون سازمانی از جمله مدارس و هنرستان ها، مراکز دارالقرآن، کانون های فرهنگی تربیتی و کانون های فکری کودکان و نوجوانان، مراکز مربوط به سازمان دانش آموزی، اردوگاه های دانش آموزی، مجتمع ها و سالن های ورزشی، پژوهش سراها، سالن های سینمایی دانش آموزی و مراکز فعال تشکل های دانش آموزی، مراکز و پایگاه های تابستانی فعالیت خواهند کرد.
مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی با بیان راه اندازی سامانه اوقات فراغت برای نخستین بار خاطرنشان کرد: سامانه اوقات فراغت در سال 95 در 6 استان اجرایی شد و پس از موفقیت، در سال 96 در تمامی استان ها از آن استفاده خواهد شد.وی زمان ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی را اواخر خردادماه اعلام و اظهار کرد: ثبت نام در برنامه های اوقات فراغت از اواخر تابستان و از طریق سامانه الکترونیکی اوقات فراغت انجام خواهد شد و برای نخستین بار اطلاعات کاملی از برنامه های اوقات فراغت، مربیان، سوابق فعالیت های دانش آموزی و فضاهای موجود پرورشی در این سامانه قرار می گیرد تا والدین فرصت  انتخاب بیشتری داشته باشند.
علی اکبرزاده دستیابی آسان به اطلاعات آماری دانش آموزان را از ویژگی های سامانه الکترونیکی دانست و خاطرنشان کرد: امکان تهیه هر نوع گزارش با بازه مشخص زمانی در این سامانه وجود دارد و از آن می توان به عنوان یک بانک اطلاعات جامع استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :