آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211178
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396 10:30
تعداد بازدید : 944

دریافت مجوز ورود به بورس به عنوان تولیدکننده‌ کالا و خدمات دانش‌بنیان

همکاران سیستم 48 میلیارد تومان سود خالص ثبت کرد

مهدی امیری؛ مدیرعامل شرکت همکاران سیستم با اعلام تحقق 110درصدی بودجه مصوب و رشد 40درصدی سود خالص تلفیقی گفت: دستاوردهای همکاران سیستم در سال گذشته، سال 1395 را به نقطه عطفی در تاریخ شرکت تبدیل کرده است.

 فناوران- مجمع عمومی سال 1395 شرکت همکاران سیستم دیروز با حضور 91/6 درصد از سهام داران، نمایندگان سازمان بورس و موسسه حسابرسی نوین نگر مانا برگزار شد که در آن، ضمن توزیع 30 تومان سود نقدی به ازای هر سهم، اعلام شد که این سود پنج روز کاری پس از مجمع، از طریق شعب بانک ملت قابل دریافت است.
مهدی امیری، مدیرعامل همکاران سیستم در این مجمع با اعلام رشد 45درصدی درآمد حاصل از فروش «راهکاران» گفت: با افزوده شدن بیش از 450 مشتری جدید از بازار شرکت های متوسط و بزرگ، تعداد مشتریان ERP بومی همکاران سیستم از مرز 2 هزار مشتری گذشته است.
وی افزود: راهکاران که تاکنون بیش از 39 ماژول آن به بازار عرضه شده است، تجربه های موفق بسیاری را در سازمان ها و صنایع مهم کشور به همراه داشته است. با توجه به قابلیت گسترش ماژولار راهکاران، مسیر توسعه ماژول های جدید براساس اولویت هایی که هر ساله از تحقیقات بازار به دست می آید، ادامه دارد.
به گفته امیری، همکاران سیستم در سال گذشته علاوه بر موفقیت های به دست آمده در بازار شرکت های بزرگ، رشد 26درصدی را در بازار شرکت های کوچک و اصناف نیز شاهد بوده و نرم افزار سپیدار به نیاز بیش از  17000مشتری در شرکت های متنوع بازرگانی، پیمانکاری، تولیدی و خدماتی پاسخ داده است.
 امیری افزود: براساس هدف گذاری های سال گذشته موفق شدیم «راهکاران ابری» نخستین ERP مبتنی بر رایانش ابری در ایران را متناسب با فرآیندها، نیازها و توان مالی شرکت های متوسط به بازار عرضه کنیم و به پشتوانه تجربه های سال گذشته؛ در سال 96 بازارسازی برای این محصول و توسعه فروش آن را هدف قرار داده ایم.
مدیرعامل همکاران سیستم گفت: در سال گذشته، با هدف توسعه بازار و پوشش نیازهای نرم افزاری شرکت های سهامی، با خرید نرم افزار سهام شرکت فصل رایانه، این محصول را به سبد محصولات شرکت اضافه کردیم و سهم عمده بازار نرم افزارهای سهام را به خود اختصاص دادیم.او با بیان اینکه سرمایه گذاری در فعالیت نرم افزاری شرکت های دیگر و متناسب سازی آن با مجموعه راهکاران حلقه ارایه خدمات نرم افزاری برای مشتریان را کامل تر می کند، گفت: با بهره گیری از این مدل در سال جاری و سال های آینده توسعه بازار و فعالیت های همکاران سیستم را با شتاب بیش تری دنبال خواهیم کرد.
  تمرکز بر مدیریت پروژه های بزرگ 
امیری هم چنین با پرداختن به تجربه های همکاران سیستم در مدیریت پروژه های بزرگ گفت: در سال گذشته موفق شدیم با تمرکز بر بهبود کیفیت و بهره وری فرآیند فروش، زمان پیش بُرد فروش های بزرگ را کاهش و کیفیت اجرای آن ها را بهبود دهیم. به این ترتیب با اجرای حدود 40 پروژه ، بیش از 170 میلیارد ریال درآمد کسب کردیم. با تکیه بر این تجربیات و درس آموزی ها و هم سو با مدل های شرکت های ارایه دهنده راهکارهایERP در دنیا، در نظر داریم در سال جاری با تمرکز بر بازارهای هدف از جمله پتروشیمی، پخش، هلدینگ، غذایی و دارویی، بر افزایش سطح کیفیت خدمات، رضایت و سرعت پاسخ گویی به مشتریان، تمرکز و جایگاه همکاران سیستم را به عنوان شرکتی پیشرو در این زمینه تثبیت کنیم.
 ورود به بورس
 مدیرعامل همکاران سیستم در ارایه گزارش سالانه عملکرد شرکت در سال 1395 به سهام داران افزود: عملکرد همکاران سیستم طی پنج سال حضور در فرابورس بستری را فراهم کرد تا همکاران سیستم به عنوان نخستین شرکت نرم افزاری کشور به عنوان تولیدکننده کالا و خدمات دانش بنیان مجوز ورود به بورس را دریافت کند.مدیرعامل همکاران سیستم در گزارش خود به سهام داران افزود: در سال گذشته همکاران سیستم موفق شده است افزون بر کسب نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان سود، روند افزایش حاشیه سود را پیش روی خود قرار دهد.امیری  گفت: در ادامه مسیر سال 1395، با هدف مشارکت با شرکت های بین المللی، علاوه بر پیش بُرد جدی تر مذاکرات و تصمیم گیری درخصوص گزینه های موجود، بررسی روش های ایجاد تمرکز و افزایش یادگیری نرم افزارهای خارجی را نیز مدنظر قرار داده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :