آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21116
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:53
تعداد بازدید : 814

4 هشدار شاپرک به دارندگان دستگاه های POS

بنابر اعلام شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارتی شاپرک، نماینده ای از طرف این شرکت به دارندگان دستگاه های کارت خوان مراجعه نمی کند و واحدهای صنفی تنها با شرکتی که برای نصب دستگاه طرف قرارداد بوده اند، مرتبط باشند.

فناوران- در پی انتشار برخی شایعات درباره انجام اقدامات کلاهبردارانه توسط افراد سودجو و به منظور ارتقای سطح ایمنی و حفاظت پذیرندگان پایانه‌های فروشگاهی در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از  سوءاستفاده از نام شاپرک، نکات زیر برای اطلاع دارندگان پایانه‌های فروشگاهی بیان می‌شود.
بنا براین اطلاعیه رعایت نکات ذیل موجب خواهد شد که پذیرندگان با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند و از میزان سوءاستفاده‌های احتمالی در این زمینه کاسته شود:
1- شرکت شاپرک هیچ نماینده یا کارشناسی برای تعویض، قطع یا جمع‌آوری دستگاه‌های پایانه فروش به واحدهای صنفی و دارندگان نمی‌فرستد چراکه اساسا شاپرک ارتباطی با دارندگان واحدهای صنفی ندارد.
2- تنها نمایندگان شرکت‌های تامین‌کننده خدمات پرداخت که این دستگاه را در اختیار صاحب فروشگاه قرار داده‌اند، مجاز به بازدید و در صورت نیاز تنظیم و رفع عیب این دستگاه‌ها هستند.
3- نمایندگان شرکت‌های تامین کننده علاوه بر ارایه کارت شناسایی موظف‌اند برگه معرفی‌نامه شرکت تامین‌کننده خدمات پرداخت را نیز پیش از هرگونه دسترسی و استفاده از دستگاه کارت‌خوان ارایه کنند.
4- برای رفع اشکالات دستگاه کارت‌خوان نیازی به استفاده از کارت، شماره کارت، رمز اول و دوم کارت و نظایر آن نیست و دارنده دستگاه از ارایه هر گونه اطلاعات مالی و بانکی خود اجتناب کنند.
بر اساس این اطلاعیه برای رفع مشکلات ناشی از سیستم‌های مرکزی، از جمله عدم واریز وجوه به حساب دارنده دستگاه، نیازی به اطلاعاتی غیر از آنچه روی رسید موفق صادر شده توسط دستگاه کارت‌خوان درج می‌شود، نبوده و از ارایه اطلاعات اضافی خودداری شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :