آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211156
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:57
تعداد بازدید : 1341

روش جدید آزمایش خودروهای بدون راننده

پژوهشگران دانشگاه میشیگان آمریکا روشی ابداع کرده اند که با آن بدون نیاز به جاده می توان توانمندی های خودروی روباتیک را آزمایش کرد.

آنا- در این شیوه، به جای اینکه کلیه توانایی های خودرو همزمان آزمایش شود، هر بار فقط یکی از توانایی های روبات راننده بررسی می شود. به عنوان مثال می توان واکنش روبات راننده به عابران پیاده یا آنچه را در یک تقاطع بدون چراغ رخ می دهد، بررسی کرد. نتایج به دست آمده از آزمایش ها نشان می دهد هر 1600 کیلومتر رانندگی در این آزمایشگر معادل 300 هزار تا یک میلیون مایل رانندگی در شرایط جاده ای بیرون خواهد بود. اگرچه نتایج حاصل از آزمون برای هر نوع خودرویی اثرگذاری متفاوتی دارد؛ اما برای به دست آمدن مقیاس باید بدانیم که خودروی Waymo در سال 2016 حدود 635 هزار مایل (یک میلیون و 16 هزار کیلومتر) در جاده ها رانندگی کرده است؛ اما دقت آزمون های آن به اندازه آزمون جدید نیست.
با وجود همه پیشرفت ها و امکاناتی که برای بهبود آزمایش های خودروهای خودران به دست آمده است، هنوز هم کارآیی این روبات ها در بسیاری شرایط مانند عابرانی که از مناطق ممنوعه عبور می کنند، کوچه های یخ زده، متخلفان خیابانی و بسیاری از شرایط دیگر که در فضاهای انسانی رخ می دهند، برای ما ناشناخته هستند و تا زمانی که بتوان مانند یک انسان به آنها اعتماد کرد، فاصله زیادی باقیمانده است اما روش جدید آزمون رانندگی این توانایی را دارد که  آنچه را در یک سال در خیابان می فهمیم، طی یک روز یا یک هفته به ما بگوید.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :