آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21115
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:51
تعداد بازدید : 840

خانه تکانی رفتاری در میان کاربران کانادایی

2013 ، سال ترک عادت های زشت موبایلی

باوجود اینکه معمولا از گوشی های موبایل به عنوان دستگاه های ارتباطی و پرکاربرد یاد می شود اما طی چند سال اخیر این دستگاه ها در مواردی باعث به وجود آمدن مشکلات رفتاری در میان کاربران شده است.

 نحوه استفاده از این دستگاه‌ها، روش‌های ارتباطی و تاثیری که این ابزارها بر رفتار کاربران می‌گذارد به تازگی مورد بررسی بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است. در این میان کانادا یکی از کشورهایی است که مردم به شدت به استفاده از تلفن‌های همراه علاقه دارند و در مواردی بیش از حد از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. تا آنجا که بسیاری از کانادایی‌ها معتقدند که اگر تلفن‌های همراه را از آنها بگیرند نمی‌توانند زندگی کنند. بر این اساس آمارها نشان می‌دهد که 49 درصد افرادی که میانگین سنی 18 تا 34 سال دارند اعلام کرده‌اند که می‌توانند بدون تلویزیون زندگی کنند اما نبود تلفن‌های همراه برای‌شان غیر ممکن است.
بر این اساس دانش‌آموزان در مدارس از این دستگاه‌ها برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، بسیاری از آنها داخل رختخواب، تعداد زیادی هنگام تماشای تلویزیون و از همه بیشتر هنگام رانندگی از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. از این رو، نوکیا اقدام به یک نظرسنجی در کانادا کرده و می‌گوید که بسیاری از آنها قصد دارند عادات بد استفاده از تلفن‌های همراه را در طول سال 2013 ترک کنند.
بر اساس این گزارش، 30 درصد از دانش‌آموزان کانادایی اعتراف کرده‌اند که داخل کلاس درس به چت با موبایل خود می‌پردازند و در مواقعی مکالمات کوتاه نیز دارند.
41 درصد مردم این کشور همیشه گوشی‌ تلفن همراه در دست‌شان است و از این تعداد  58درصد قصد ندارند این عادت را ترک کنند و اعلام کرده‌اند که در سال 2013 نیز همیشه این دستگاه‌ها را در دسترس‌شان قرار می‌دهند.
18 درصد آنها اعتراف کرده‌اند که همزمان در حال مکالمه با دوستان یا اعضای خانواده، به پیامک‌ بازی با افراد دیگر نیز می‌پردازند که از این میان 78 درصدشان اعلام کرده‌اند سعی در ترک این عادات دارند.
21 درصد افراد 18 تا 34 ساله در ابتدای سال جدیدی میلادی قصد پاک کردن بازی‌ها، نرم‌افزارها و نیز شماره‌های قدیمی خود را دارند.
در حالی که یکی از مهم‌ترین ارکان تئاتر، سکوت است، 22 درصد کانادایی‌ها داخل سالن تئاتر دزدکی به ارسال و دریافت پیامک می‌پردازند، اما خوشبختانه 47 درصد این افراد اعلام کرده‌اند که در سال 2013 این عادت بد را ترک می‌کنند.
این تحقیقات نشان داده که مردان بیشتر از زنان در ایام تعطیلات یا زمانی را که با خانواده می‌گذرانند به چک کردن ایمیل‌های کاری با استفاده از موبایل می‌پردازند. گزارش‌ها حاکی است که این رقم در میان مردان 19 درصد و در بین خانم‌ها 9 درصد است که 60 درصد آقایان اعلام کرده‌اند در طول سال 2013 همچنان به این عادت خود ادامه خواهند داد.
در این میان 14 درصد کاربران به عکسبرداری با گوشی خود علاقه دارند و بیشتر از سایرین از دوربین تلفن‌ همراه‌شان استفاده می‌کنند. از سوی دیگر 60 درصد به یافتن مهارت برای تایپ سریع پیامک علاقه‌ دارند.
25 درصد کانادایی‌ها هنگام صرف شام از گوشی تلفن همراه‌شان استفاده می‌کنند که خوشبختانه 44 درصد آنها اعلام کرده‌اند که در سال جدید قصد ندارند به کاربرد موبایل سر میز غذا ادامه دهند.
11 درصد این افراد هم اعلام کرده‌اند که ساعات زیادی از طول روز را به بازی با گوشی تلفن همراه‌شان می‌گذرانند که 45 درصد آنها می‌گویند در سال 2013 سعی دارند این عادت
 را ترک کنند.
Techradar


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :