آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211145
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:48
تعداد بازدید : 1613

فرانک نوو طراح نوکیا

هر سه شنبه در ستون قاب یکی از مدیران یا مخترعان فناوری های موبایل را معرفی می کنیم.

فرانک نوو (Frank Nuovo) مدیر بخش طراحی نوکیا، ایتالیایی- آمریکایی است که در رشته طراحی صنعتی تحصیل کرده است.
وی که متولد سال 1961 است، سال 1986 ابتدا در زمینه طراحی لوازم پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد. نوو کار خود را از سال 1989 در شرکت نوکیا آغاز کرد این در حالی بود که همچنان با شرکت های دیگر کار می کرد، اما پس از موفقیت هایی که در شرکت نوکیا به دست آورد، از سال 1995 به شکل تمام وقت شروع به کار در نوکیا کرد. او برای یک دهه در دفتر نوکیا در لس آنجلس کالیفرنیا مستقر بود، اما بعد از سال 2006 تیم جهانی طراحی نوکیا برای نخستین بار تشکیل شد و دو دفتر در فنلاند و انگلیسی تاسیس شد که شامل طراحان دور کار در کشورهای دانمارک، چین، ژاپن، آلمان و دیگر ایالات آمریکا بود.
وی به دلیل خلاقیتی که داشت، توانست فناوری، هنر، کاربردی بودن و طراحی مدرن را با یکدیگر ترکیب کند و انقلابی در صنعت موبایل ایجاد کرد. این موضوع به نوکیا کمک کرد تا سهم بازارش را در دنیا افزایش دهد و به رقبایش پیشی بگیرد. همچنین نوو باعث شد تا نوکیا در رده ششم باارزش ترین برندهای دنیا قرار گیرد.
در سال 1997 نوو پیشنهاد ساخت نخستین برند لوکس موبایلی را با نام «ورتو» داد و ژانویه سال 2002 نخستین گوشی ورتو در پاریس عرضه شد.
بر این اساس نوو سال 2005 برای متمرکز شدن روی برند ورتو برنامه ریزی کرد و سال 2006 نوکیا را به قصد مستقر شدن در ورتو ترک کرد. او هنوز هم در شرکت ورتو مشغول کار است و در کنار آن استودیوی طراحی خود را با نام Design Studio Nuovo تاسیس کرده و به فعالیتش در زمینه طراحی ادامه می دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :