آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211137
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:42
تعداد بازدید : 967

امکان تسویه الکترونیکی حواله بارگیری فراهم شد

امکان تسویه حواله بارگیری های صادرشده برای شرکت های حمل ونقل داخلی در پنجره واحد تجارت فرامرزی فراهم شد.

فناوران - در راستای اجرای تفاهم نامه تبادل الکترونیکی داده بین گمرک و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، امکان تسویه حواله های بارگیری صادرشده جهت شرکت های حمل ونقل داخلی فراهم شد.
بر این اساس شرکت های حمل و نقل داخلی باید با مراجعه به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی از منوی تسویه حواله بارگیری به ثبت اطلاعات مورد نیاز و تسویه حواله های بارگیری اقدام کنند.
با سامانه هوشمند حواله بارگیری الکترونیکی، ضمن هماهنگی بیشتر بین گمرک، بندر و پایانه حمل ونقل، در وقت و هزینه شرکت ها و صاحبان کالا صرفه جویی می شود.
در این سامانه، اطلاعات حواله بارگیری کالا از سوی شرکت های حمل ونقل مستقر در پایانه، وارد و به صورت بر خط توسط گمرک و اداره گارد و انتظامات جهت کنترل و ساماندهی تردد کامیون ها استفاده می شود.
پیاده سازی این سامانه که با هدف تبادل الکترونیکی اسناد میان گمرک و پایانه حمل ونقل طراحی شده، علاوه بر مکانیزه کردن فرایندها در ورود و خروج کامیون رو، موجب افزایش سرعت و دقت در کنترل کامیون های ورودی و خروجی، کاهش بار ترافیکی در درهای عملیاتی، روان سازی عبور کامیون ها، جلوگیری از جعل احتمالی حواله بارگیری و همچنین تسریع و تسهیل کار رانندگان و افزایش رضایت آن ها شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :