آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211133
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 891

نمایشگری برای مکان‏یابی دقیق اهداف از سوی سربازان

ارتش ایالات متحده آمریکا از نوعی نمایشگر رونمایی کرده که در میدان جنگ امکان مکان یابی دقیق دشمنان و دوستان را برای سربازان فراهم می کند.

ایسنا- این سامانه واقعیت افزوده تاکتیکی (TAR) نام گرفته و در واقع یک عدسی است که روی دوربین قرار گرفته و ابعاد آن 5/ 2 در 5/ 2 سانتی متر است که روی کلاه ایمنی سرباز قرار می گیرد. 
این سیستم نقشه ای را در میدان دید سرباز خلق می کند و اطلاعاتی درباره هدف و همچنین داده های جی پی اس محوری درباره مکان هم تیمی های سرباز ارایه می دهد.
 این فناوری که قرار است جایگزین ابزار جی پی اس دستی شود، به صورت بی سیم به یک تبلت و یک سامانه حرارتی متصل می شود؛ این تبلت روی کمر سرباز و سامانه حرارتی نیز روی اسلحه آنها نصب شده است. 
این به این معناست که داده های اضافی مانند تصویر هدف یا فاصله سرباز تا هدف از طریق نمایشگر برای وی نمایش داده می شود. این داده های قابل دید را می توان به صورت بی سیم به اعضای دیگر تیم ارسال کرد. 
چالش اصلی تیم سازنده برای تولید نمایشگر TAR یافتن راهی برای کوچک کردن یک تصویر با وضوح بالا و جا دادن آن روی چنین نمایشگر کوچکی بود؛ انجام این کار با استفاده از سخت افزارهای تجاری حال حاضر امکان پذیر نبود.
 تیم علمی موفق شد نمایشگرهای تک رنگی با وضوح بالا تولید کند که به اندازه کافی شفافند و می توان از آنها در نور روز هم استفاده کرد؛ تولید واحدهای تمام رنگی این سامانه در حال انجام است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :