آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21096
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:21
تعداد بازدید : 537

مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات:

کارگاه آموزش بین المللی تاثیر ICT بر بهره وری برگزار مي شود

کارگاه آموزش بین المللی تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر بهره وری بخش خدمات از 30 دی ماه به مدت پنج روز در تهران برگزار می شود.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- حسین ملک، مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی با بیان این مطلب گفت: این کارگروه آموزشی با همکاری سازمان منطقه‌ای بهره‌وری آسیا (APO) و به همت وزارت ارتباطات برگزار می‌شود.
وی افزود: ارتقا بهره‌وری با روحیه همکاری چند جانبه کشورها در تسهیم دانش و اطلاعات برای توسعه بیشتر اقتصادی از جمله اهداف برگزاری کارگاه آموزشی بین‌المللی تاثیر ICT بر بهره‌وری بخش خدمات است.
وی گفت: تبادل تجربیات میان کشورهای عضو APO و ارایه پیشنهادهای عملی برای افزایش بهره‌وری به کمک ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی محسوب می‌شود.
مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی در خصوص اقدام‌های صورت گرفته برای برپایی این کارگاه آموزشی گفت: تشکیل کمیته علمی با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و هماهنگی با سازمان‌های مرتبط به منظور برگزاری موفق این کارگاه آموزشی از جمله اقدام‌های عملیاتی شده در این حوزه است.
وی افزود: در همین راستا از تمامی سازمان‌هایی که تجربه موفقی در خصوص به کارگیری ICT در راستای افزایش بهره‌وری بخش خدمات داشته‌اند خواسته شده تا مقالات خود را به دبیرخانه برگزاری این کارگاه ارسال کنند.ملک گفت: پس از بررسی مقاله‌های ارسالی در کمیته علمی تشکیل شده، یک مقاله انتخاب خواهد شد که به عنوان نماینده ایران در این اجلاس ارایه می‌شود. بیش از 70 درصد از کشورهای عضو سازمان منطقه‌ای بهره‌وری آمادگی خود را برای شرکت در این کارگاه آموزشی اعلام داشته‌اند.وی گفت: از ایران نیز 10 شرکت کننده که عمدتا از بخش غیردولتی خواهند بود در این کارگاه آموزشی بین‌المللی حضور دارند تا بتوانند از تجربیات سایر کشورها در این حوزه استفاده کنند.
مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی با بیان این مطلب که کشورهای حاضر در این کارگاه آموزشی نیز تجربیات موفق خود را در این حوزه مطرح خواهند کرد، افزود: مستندات مطرح شده در این کارگاه آموزشی منتشر و در اختیار متخصصان قرار داده خواهد شد تا از تجربیات موفق موجود در این حوزه حداکثر بهره‌برداری انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :