آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21091
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:15
تعداد بازدید : 573

فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور:

سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر راه اندازی می شود

معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و آماده بهره برداری می شود.

خبرگزاری فارس- حمید پارسایی درباره تغییر نحوه ثبت کد پستی و نشانی گفت: براساس قانون و آیین‌نامه سال 78 تغییر کد پستی برای افرادی که نشانی سکونت‌شان تغییر کرده الزامی است و باید با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام کنند.
وی افزود: تغییر کد پستی سال‌هاست که به این روال انجام می‌شود ولی افراد کمتر به سایت مراجعه و نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام می‌کنند.پارسایی گفت: هم‌اکنون سایت جدیدی مختص تغییر نشانی و کد پستی در حال طراحی است که آدرس اینترنتی آن اعلام می‌شود.
معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: حدود 80 دستگاه خدمات‌رسان به صورت آنلاین به سایت دسترسی دارند و با تغییر نشانی در این سایت دیگر نیازی به تغییر کارت ملی نیست و هزینه‌ای برای هم‌وطنان ایجاد نمی‌شود.پارسایی درباره زمان راه‌اندازی این سایت گفت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و به بهره‌برداری می‌رسد.وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تغییر نشانی در کارت‌های هوشمند چگونه اعمال می‌شود گفت: در این کارت‌ها که در آینده جایگزین کارت‌های فعلی می‌شود، تغییر نشانی در تراشه‌ای انجام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :