آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21088
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:11
تعداد بازدید : 554

دستگیری عامل انتشار عکس های خصوصی دانشجویان در اینترنت

رییس پلیس فتای استان مازندران از دستگیری عامل انتشار عکس های خصوصی و فیلم های خصوصی برخی میهمانی های دانشجویان و فارغ التحصیلان در فضای مجازی خبر داد.

 ایسنا- سرهنگ رستمی در این باره گفت: پیرو شکایت مسوولان یکی از دانشگاه‌های استان مازندان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی با انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی و برخی میهمانی‌های دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به همراه درج تیترهای غیراخلاقی در چندین سایت و برخی صفحات اجتماعی موجب هتک حرمت دانشجویان و خدشه‌دار کردن نام این دانشگاه شده است، ماموران اقدامات خود را آغاز کردند.
 رستمی افزود: پس از انجام تحقیقات، دایرکننده این صفحات که از فارغ‌التحصیلان همان دانشگاه بود، شناسایی و دستگیر شد.
 رییس پلیس فتای استان مازندران گفت: متهم در بازجویی‌ها با اعتراف به جرم انتسابی گفت: در حین تحصیل در دانشگاه با یکی از دختران همکلاسی به بهانه ازدواج آشنا شدم، اما پس از گذشت چند سال با بی‌توجهی این دختر روبه‌رو شده و در نهایت با هدف انتقام‌گیری، زمانی که او لپ‌تاپش را برای نصب نرم‌افزار در اختیارم گذاشت، عکس‌های داخل آن را به سرقت برده و منتشر کردم.
 رستمی افزود: با توجه به اینکه متهم تعداد زیادی از تصاویر همکلاسی‌های دختر مورد علاقه‌اش را منتشر کرده بود، تمامی این افراد به‌علاوه مسوولان دانشگاه مربوطه به عنوان شاکی، خواستار برخورد با این فرد بودند.
 وی گفت: هر فردی به قصد ضرر رساندن به غیر یا تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر، فیلم و اطلاعات خصوصی دیگران کند، افزون بر اعاده حیثیت به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد
 شد.
 رییس پلیس فتای استان مازندران به جوانان توصیه کرد که اطلاعات خصوصی خود را حتی‌الامکان در سیستم‌های خود نگهداری نکنید و آنها را در حافظه جانبی ذخیره و دقت کنید که سیستم‌های خود را برای تعمیرات و نصب برنامه در اختیار افراد مطمئن قرار دهید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :