آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21086
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:8
تعداد بازدید : 927

تایید نهایی مصوبه مجلس در شورای نگهبان

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ادغام جَست

سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح ممنوعیت ادغام وزارت خانه ها بدون مجوز مجلس در این شورا خبر داد که بر این اساس ادغام وزارت ارتباطات منتفی و سرپرستی نیکزاد بر این وزارت خانه نیز به پایان می رسد.

 فناوران- عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با بیان این مطلب گفت: شورای نگهبان طرح اصلاح ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را که با اصلاحاتی در جلسه ششم دی ماه مجلس به تصویب رسیده بود، مورد بحث و بررسی قرار داد و با توجه به اصلاحات به عمل آمده، این طرح مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و به تایید شورای نگهبان رسید.
گفتنی است، طرح اصلاح ماده 53 قانون برنامه پنجم درباره ادغام وزارت‌خانه‌هاست.
طبق مصوبه مجلس، دولت حق هیچ‌گونه ادغام، انحلال یا جابه‌جایی وزارت‌خانه یا سازمانی را بدون مجوز مجلس ندارد.
همچنین وکلای ملت در این قانون مقرر کردند واگذاری سرپرستی وزارت‌خانه‌های فاقد وزیر به وزیر دیگر ممنوع است. این حکم در مورد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز جاری است.بر پایه این گزارش، شورای نگهبان پیش از این دو ایراد به این مصوبه مجلس گرفته بود که نمایندگان در جلسه علنی چهارشنبه هفته گذشته خانه ملت، ایرادات شورا را برطرف کرده و طرح مذکور را با اصلاحاتی به تصویب رساندند.
براساس این گزارش طرح ادغام وزارت ارتباطات با برکناری تقی‌پور از وزارت ارتباطات کلید خورد که این اقدام رییس‌جمهور واکنش مجلس در تصویب طرح ممنوعیت ادغام وزارت‌خانه‌ها بدون مجوز مجلس را در پی
داشت.براساس این مصوبه سرپرستی وزارت‌خانه‌های فاقد وزیر به وزیر دیگر ممنوع است که با این حساب باید علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی نیز سرپرستی وزارت ارتباطات را واگذار کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :