آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21084
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:4
تعداد بازدید : 777

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد:

10 گروه در سال 92 ملزم به نصب سامانه صندوق فروش شدند

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای طرح نصب سامانه صندوق فروش در 10 گروه از ابتدای سال آینده به منظور شفافیت در مبادلات اقتصادی، تشخیص درآمدهای مودیان و مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

خبرگزاری مهر- علی گفت‌وگو با مهر از آخرین اقدامات صورت گرفته برای نصب صندوق فروش توسط برخی بخش‌ها گفت: این برنامه از ابتدای سال آینده اجرا خواهد شد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه از ابتدای سال آینده گروه‌هایی موظف هستند که طبق قانون صندوق فروش داشته باشند، گفت: در این زمینه 10 اولویت تعیین شده و به آنها نیز اعلام شده که از سال آینده باید از سامانه صندوق فروش استفاده کنند.
عسکری با اشاره به اینکه برای این موضوع کار مطابق ماده 121 قانون برنامه جلو می‌رود، افزود: همچنین طبق اولویت‌هایی که سازمان مالیاتی درباره آنها به تشخیص می‌رسد، موارد را آگهی می‌کند و به اطلاع واحدها و متولیان ذی‌ربط می‌رساند.
وی گفت: این گروه‌ها باید نسبت به استفاده از سامانه صندوق فروش یا رایانه دارای سیستم نرم‌‌افزار فروشگاهی و صدور الکترونیکی صورت‌حساب فروش اقدام کنند.
براساس این گزارش از ابتدای سال آینده 10 گروه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و نقره، فروشندگان آهن‌آلات و سایر فلزات رنگی (فولاد، مس، روی، برنج، سرب و آلومینیوم)، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری، فروشندگان انواع رایانه و قطعات سخت‌افزاری، فروشندگان ماشین‌های اداری و لوازم و قطعات و تجهیزات مربوط به آنها، فروشندگان لوازم خانگی، فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، داروخانه‌ها، چلوکبابی‌ها، رستوران‌ها، تهیه‌‌کنندگان غذاهای آماده، اغذیه فروشی‌ها، کبابی‌ها، تالارهای پذیرایی، ارایه‌دهندگان خدمات پذیرایی، هتل‌ها، متل‌‌ها، مهمان‌پذیرها، مسافرخانه‌ها و پانسیون‌ها؛ ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش هستند.
این اقدام مطابق ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه است که طی آن، آمده است: به منظور شفافیت در مبادلات اقتصادی و تشخیص درآمدهای مودیان مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با هماهنگی سازمان امور مالیاتی و شورای اصناف تا پایان سال دوم برنامه؛ صاحبان مشاغل را بر اساس اولویت ملزم به استفاده از سامانه‌‌های صندوق فروش کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :