آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21069
تاریخ انتشار : 13 دی 1391 9:44
تعداد بازدید : 492

بازی «تراوین» هم فیلتر شد

سایت تراوین که یک سایت بازی آنلاین از نوع استراتژیک است و دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هست از صبح دیروز فیلتر شد.

موبنا- علاقه‌مندان این بازی از صبح دیروز و با وارد کردن آدرس این بازی www.travian.ir با صفحه فیلترینگ پیوندها مواجه شده‌اند.
این بازی برای گروه سنی مثبت سه سال بوده و به علت استقبال بالا در ایران در زمره 100 سایت پربیننده کشور است. در حال حاضر بچه‌های شش ساله نیز در این بازی مشاهده شده‌اند.
نکته جالب در خصوص این بازی آنکه این سایت دارای پسوند .ir و کاملا به زبان فارسی است. در این بازی کاربران اقدام به ساخت دهکده‌های خود کرده باید اقدام به توسعه آن کرده و مانع حمله دیگران شوند. نکته قابل توجه در این بازی آنلاین بودن دایمی و رصد اتفاقات است و چنانچه کاربری به مدت طولانی به این بازی دسترسی نداشته باشد متحمل خسارت‌های زیادی می‌شود و بسیاری از اندوخته‌های خود را از دست
می‌دهد.
بر این اساس کارشناسان نگران روی آوردن کودکان به فیلترشکن برای دسترسی به این سایت بازی هستند که این امر می‌تواند منجر به تحمیل هزینه و سوءاستفاده‌های احتمالی دیگر شود.
این در حالی است که هیچ مرجعی در خصوص علت فیلترینگ این سایت که دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد کشور نیز بوده پاسخی ارایه نکرده‌است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :