آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21030
تاریخ انتشار : 12 دی 1391 10:41
تعداد بازدید : 489

نیمی از هزینه های ارزی شرکت های خارجی در نمایشگاه های داخلی، ریالی شد

مدیر امور نمایشگاه های داخلی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس تصمیم جدید، نیمی از هزینه ارزی شرکت های خارجی برای حضور در نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران، ریالی شد.

فناوران- حمیدرضا آملی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل در حضور شرکت‌ها و بنگاه‌های خارجی در نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، از این پس پنجاه درصد هزینه‌های ارزی حضور و مشارکت در این نمایشگاه‌ها را از شرکت‌های خارجی و نمایندگان آنان در ایران به صورت ریالی و براساس نرخ اتاق مبادلات ارزی دریافت خواهد کرد.
مدیر امور نمایشگاه‌های داخلی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و نمایش محصولات و مصنوعات آنان باعث تبادل اطلاعات فنی و صنعتی و رونق تجارت و کسب و کار می‌شود و تولید‌کنندگان ایرانی فرصت‌ می‌یابند.
وی تصریح کرد: ضمن مقایسه تولیدات خود با نمونه‌های خارجی، در جریان تحولات تکنولوژی‌ها و نوآوری‌ها قرار گیرند و همچنین توانمندی‌ها و ابداعات خود را در معرض دید، قضاوت و بازار خارجی‌ها قرار دهند.
آملی خاطرنشان کرد: به همین دلیل برای ایجاد گشایش و تسهیل در حضور کشورهای خارجی و شرکت‌های خارجی و نمایندگان آنان در ایران، این شرکت‌ها از این پس می‌توانند نیمی از هزینه‌های نمایشگاهی را به صورت ریالی و با نرخ اتاق مبادلات ارزی پرداخت کنند.
گفتنی است به این ترتیب 50 درصد قیمت ارزی نمایشگاه به ازای هر یک یورو، حدود هزار تومان ارزان می‌شود. البته این مصوبه زمانی کاربرد لازم را خواهد داشت که شرکت نمایشگاه‌ها تعیین میزان ارزی و ریالی هر غرفه را مانند سابق انجام داده و تغییری در درصد ارزی هر غرفه ایجاد نکنند.
همچنین معلوم نیست شرکت سهامی نمایشگاه‌ها همچنان بر روال عجیب دو نرخی بودن غرفه‌های نمایشگاه تاکید دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :