آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21020
تاریخ انتشار : 12 دی 1391 10:25
تعداد بازدید : 623

راه اندازی فاز پایلوت پورتال مردم در قزوین

بزرگیان : 20درصد تجارت داخلی تا پایان 94 ،الکترونیکی می شود

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه منابع انسانی رییس جمهوری گفت: تا دو سال دیگر 20 درصد تجارت داخلی معادل 200 هزار میلیارد تومان به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

ایسنا - احمد بزرگیان در جلسه بررسی راه‌اندازی پورتال “مردم” بیان کرد: دولت مصمم است تا با تحقق دولت الکترونیکی گام مهمی در راستای خدمت‌رسانی به مردم بردارد.
 وی ادامه داد: البته تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور 70 درصد خدمات دولتی به صورت الکترونیکی به مردم ارایه خواهد شد. معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه منابع انسانی رییس جمهوری گفت : تا پایان امسال شبکه ملی مردم راه‌اندازی و زمینه ارتباط همه دستگاه‌های اجرایی در تمام نقاط کشور فراهم خواهد شد و بانک‌های اطلاعاتی نیز به اشتراک گذارده می‌شود.معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه منابع انسانی رییس جمهوری اضافه کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام توسط مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر توسعه خدمات اداری به صورت الکترونیکی این امر در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.وی افزود: شفافیت امور، آسان‌سازی کارها، کاهش هزینه‌های خدمت رسانی، تحقق نظام سلامت اداری در گرو اجرایی شدن دولت الکترونیکی در کشور است که خوشبختانه بستر آن نیز در کشور فراهم شده است.
 بزرگیان گفت: با توجه به بسترسازی مناسب ایجاد شده در استان قزوین این طرح به صورت پایلوت دراین استان اجرا خواهد شد تا در صورت موفقیت به صورت ملی در همه استان ها پیاده شود. معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه منابع انسانی رییس جمهوری ادامه داد: این طرح به صورت نسخه کوچکی در این استان اجرا می‌شود و با توانمندی مدیران این استان موفقیت طرح قطعی است.
 وی گفت : تاکنون یک هزار و 442 مورد از خدمات قابل ارایه به صورت الکترونیکی در کشور شناسایی شده که تا پایان امسال بیش از هزار نوع خدمت از این سیستم به مردم ارایه خواهد شد. بزرگیان گفت : سال گذشته 350 نوع خدمت به صورت الکترونیکی ارایه شد و امسال نیز 200 نوع خدمت هدف گذاری شده است و سال آینده نیز 200 نوع خدمت الکترونیکی به عموم مردم ارایه خواهد شد. معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه منابع انسانی رییس جمهور عنوان کرد: تا پایان سال 94 تمامی دستگاه‌های اجرایی باید با یکدیگر ارتباط الکترونیکی داشته باشند و با تهیه نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی که مراحل تصویب آن به پایان رسیده گام ارزشمندی در این مسیر برداشته خواهد شد. وی افزود: از آنجا که نقش دولت الکترونیکی در تجارت داخلی و خارجی بسیار زیاد است 20 درصد تجارت داخلی معادل 200 هزار میلیارد تومان به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد که این کار نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها سرعت انجام کار ایفا خواهد کرد. بزرگیان یادآور شد: 30 درصد تجارت خارجی کشور هم قرار است از طریق این شبکه انجام شود و صدور کارت هوشمند ملی و پرونده سلامت ایرانیان نیز از دیگر خدمات این شبکه الکترونیکی در کشور خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :