آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21018
تاریخ انتشار : 12 دی 1391 10:19
تعداد بازدید : 457

عضو مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم اینترنتی:

ایجاد شبکه اجتماعی جرایم فضای مجازی را کاهش می دهد

عضو اصلی مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم اینترنتی دادگستری کل استان تهران گفت: با تشکیل یک شبکه اجتماعی قوی در داخل کشور، از شدت بسیاری از معضلات و جرایم موجود در فضای مجازی کاسته می شود.

موبنا- باقر افخمی با بیان اینکه این روزها نوع جرایم در فضای مجازی تغییر کرده، گفت: انتشار فیلم‌های خانوادگی و سوءاستفاده از حریم شخصی افراد از جمله جرایمی است که این روزها در فضای مجازی بیشتر دیده می‌شود.
وی با بیان اینکه افراد با علم به این مطلب که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند برای آنها مشکلات بسیاری ایجاد کند، ولی همچنان در این شبکه‌ها عضو می‌شوند، افزود: راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی قوی توسط خود ایرانیان که بتواند فضای جذاب و متفاوتی را در اختیار آنها قرار دهد تنها راهکاری است که می‌توان در این راستا در دستور کار قرار داد.
وی افزود: این شبکه برای جذب جوانان ایرانی باید سرویس‌هایی را ارایه کنند که سایر شبکه‌های اجتماعی چنین سرویس‌ها و خدمات را ارایه نکرده باشند.
افخمی با بیان اینکه باید بسیار زودتر به فکر ایجاد چنین شبکه‌‌هایی در داخل کشور بودیم، افزود: برای جذب بیشتر جوانان در این شبکه بهتر است که دولت به صورت رسمی تبلیغ این شبکه را انجام ندهد.
وی پیشنهاد داد که برای حضور جوانان در یک شبکه داخلی بهتر است شرایط عضویت به راحتی انجام شود تا به این شکل افراد با خیالی آسوده و بدون هیچ‌گونه محدودیتی در آن حضور پیدا کنند.
افخمی در پاسخ به این پرسش که چه گروه و چه نهادی بهتر است مسوولیت راه‌اندازی این شبکه اجتماعی را به عهده بگیرد، افزود: هر کسی می‌تواند چنین کاری را انجام دهد فقط مهم است که مقید به اصول نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :