آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21014
تاریخ انتشار : 12 دی 1391 10:7
تعداد بازدید : 538

دبیر سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجراعلام کرد:

سینماهای دیجیتال میزبان جشنواره فجر امسال

دبیر سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: تمامی سینماهای نمایش دهنده فیلم های جشنواره در تهران برای میزبانی جشنواره فجر به امکانات دیجیتال مجهز خواهند شد.

ایسنا - محمدرضا عباسیان با اعلام این خبر افزود: تجهیز سالن‌های سینما به امکانات پخش دیجیتال مزیت‌های گسترده‌ای دارد که قطعا، آغاز آن در جشنواره سی و یکم یک اقدام اساسی، ماندگار و پویایی خواهد بود که به نفع سینما، فیلم‌ها و فیلمسازان است.
 به گفته وی، کیفیت پخش قوی، کیفیت رنگ و نور، نبود مشکلاتی از نوع نرسیدن کپی‌ها با سیستم دیجیتال منتفی می‌شود. سیستم پخش دیجیتال در اکثر کشورهای دنیا رایج است. سازمان سینمایی هم از مدتی پیش در صدد تجهیز کردن سالن‌های سینما به این سیستم بوده است.
 دبیر سی‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت : به لحاظ کیفیت پخش سیستم دیجیتال بسیار قوی‌تر از سیستم آنالوگ است و رنگ و نور در این سیستم از کیفیت بیشتری برخوردارند. همچنین، به لحاظ هزینه هم به نفع سینما است، ضمن اینکه سیستم دیجیتال برای آثار سینمایی امنیت زیادی دارد این در حالی است که فیلمسازان می‌توانند قبل از پخش کیفیت آثار خود را به لحاظ نور و رنگ بررسی کنند و نگرانی نداشته باشند.
وی افزود : دیجیتالی کردن سیستم پخش در سینماهای کشور یک راهبرد جدی سازمان سینمایی بوده است و امیدواریم با سی و یکمین جشنواره فیلم فجر کلید این تحول به صورت اساسی و گسترده زده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :