آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208088
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1396 0:30
تعداد بازدید : 1430

27 هزار روستا به اینترنت وصل شد

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات با اعلام تجهیز 27 هزار روستا به اینترنت گفت: هزار ATM در روستاها برای ارایه خدمات جدید بانکی راه اندازی شد.

فناوران - مهدی راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی این وزارتخانه در جلسه توجیهی کنترل قرارداد ارایه خدمات پولی و بانکی از طریق دستگاه خودپرداز ATM  در دفاتر ICT روستایی گفـت: از ابتدای دولت توسعه یکپارچه کشور و کاهش شکاف جامعه شهری و روستایی، در اولویت برنامه های وزارت ارتباطات بوده و اقدامات مهمی در این راستا انجام شده است.
وی تجهیز 27 هزار روستا به اینترنت را یکی از برنامه های اجرا شده در راستای کاهش شکاف جامعه شهری و روستایی بیان کرد و افزود: همچنین 18 هزار روستای دیگر هم برای تجهیز به اینترنت در دست اقدام است.
راسخ درباره خدمات جدید بانکی به عنوان یکی دیگر از برنامه های مربوط به توسعه روستایی گفت: برای اجرای این طرح مناقصه ای برگزار شد که پست بانک ایران به عنوان برنده این مناقصه، نصب و پشتیبانی هزار خود پرداز در هزار نقطه روستایی را عهده دار شد.
همچنین خسرو فرحی، مدیر عامل پست بانک ایران نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه پست بانک بانک تخصصی فاوای ایران است، افزود: بر اساس سیاست های اقتصاد مقامتی اقدامات موثری در مناطق محروم انجام شده است که نصب و راه اندازی هزار خودپرداز در هزار نقطه روستایی یکی دیگر از این اقدامات است.
وی گفت: ما تلاش داریم بر اساس این طرح بهترین و شایسته ترین خدماتی که مورد انتظار وزارت ارتباطات و مردم باشد، در روستاها ارایه کنیم. مدیر عامل پست بانک با بیان اینکه از زمان امضای قرارداد ، برنامه ریزی برای اجرای آن انجام شده است گفت: با برنامه ریزی انجام شده امیدواریم ارایه بیشترین خدمت به بیشترین افراد ساکن روستا را که یکی از اهداف این طرح است، بتوانیم انجام دهیم و بستری را نیز برای برنامه های آینده در این حوزه فراهم کنیم.
وی گفت: بر اساس این قرارداد در هزار نقطه روستایی کشور که فاقد ATM هستند، در ابتدای کار به مدت 5 سال این دستگاه را نصب و ارایه خدمت می کنیم و در این نقاط تقریبا تمام سرویس های بانکی مانند حواله، شارژ، دریافت های نقدی  و غیر نقدی و پرداخت قبوض از این طریق انجام می شود.
مرتضی براری، معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در سخنانی یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده در استان ها را توسعه خدمات الکترونیکی در روستاها اعلام کرد و افزود: با مجهز شدن 27 هزار روستا به شبکه باند پهن که از 4G هم تکنولوژی بالاتری دارد، براساس برنامه ششم توسعه باید 4 خدمت محوری در روستاها توسعه پیدا کند.وی با بیان ارایه خدمات بانکی توسط پست بانک به عنوان یکی از مهم ترین خدمات ارایه شده در روستاها گفت: توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور باید منجر به رونق اقتصادی و اشتغال و باعث ارتقای شاخص آموزشی در روستاها شود.
براری گفت: البته بخش خصوصی هم با ایجاد این زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در روستاها اعلام آمادگی کرده است و مدل های اقتصادی فعالیت این بخش نیز برآورد شده است.
براری اظهار امیدواری کرد در سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید ، این اقدامات باعث اشتغال، اقتصاد پایدار، تولید محتوا و توسعه بخش اقتصاد کشاورزی در روستاها شود.
همچنین در این جلسه که برخی از مدیران ستادی وزارت ارتباطات، پست بانک و نیز مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها به صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند، مباحثی درباره نحوه اجرای این قرارداد و نصب و پشتیبانی دستگاه های ATM مطرح و به سوالات آنان پاسخ داده شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :