آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208083
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 23:49
تعداد بازدید : 699

کارکرده ها جایگزین نوت بوک های گران قیمت شدند

در پی گرانی نوت بوک و تبلت های ویندوزی توجه کاربران به سمت کامپیوترهای رومیزی جلب شده است. این موضوع را می توان از رشد تقاضا برای قطعات کامپیوتری و کالاهای مکمل پی سی مشاهده کرد.


مریم عسگری
بر اساس اعلام کارشناسان، مشکلاتی که برخی از کامپیوترهای آلین وان یا بدون کیس ارزان و میان قیمت برای کاربران ایجاد کرده اند نیز مزید بر علت شده و موجب شده است توجه کاربران به همان سیستم های قدیمی رومیزی جلب شود. برخی از این مشکلات عبارت اند از: هنگ کردن های گاه و بی گاه دستگاه هنگام کار، گرم شدن بیش از حد دستگاه و بروز مشکلاتی برای صفحات لمسی کامپیوترهای آلین وان.
قطعه فروش های بازار نیز با بیان این مطلب که در ماه های اخیر میزان تقاضا برای قطعات کامپیوتری افزایش یافته است، می گویند: این موضوع ابتدا درباره کاربران حرفه ای نظیر گیمرها و تدوین گران مشاهده می شد؛ اما حالا کاربران عادی نیز به سمت کامپیوترهای رومیزی بازگشته اند.
احد خداوردی، یک فعال بازار در این زمینه می گوید: بسیاری از شرکت های دولتی و خصوصی ، آموزشگاه ها و مدارس نیز با خرید نمونه های جدید کامپیوترهای رومیزی به ارتقای سیستم های قدیمی روی آورده اند. 
به گفته این فعال بازار، این موضوع موجب شده است علاوه بر بازار قطعات کامپیوتری شاهد رونق در بازار کیس، مانیتور، موس و کیبورد و سایر تجهیزات کامپیوتری باشیم.
کارشناسان می گویند: در صورتی که گرانی نوت بوک ادامه داشته باشد، شاهد رونق بیشتر بازار قطعات کامپیوتری و همچنین نوت بوک های کارکرده خواهیم 
بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :