آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208082
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 23:48
تعداد بازدید : 1483

چند سایت و کانال متخلف انتخاباتی فیلتر شد

مدیر کل پیشگیری های وضعی قوه قضاییه با بیان فیلتر شدن تعدادی سایت متخلف گفت: با وجود هشدارهای داده شده، برخی سایت ها و کانال های متخلف فیلتر شدند.

مهر - علیرضا ساوری درباره جلسات ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی گفت: این کمیته برای ۳ مقطع قبل، حین و بعد از انتخابات دستورالعمل هایی داشته است.
وی افزود: تاکنون این کمیته در رابطه با تخلفات و جرایم انتخاباتی بالغ بر ۴۹ مصوبه و همچنین یک دستورالعمل ۵۷ بندی داشته است. در آخرین جلسه که در نوزدهم اردیبهشت برگزار شد، نکاتی در رابطه با جرایم احتمالی حین و  پس از انتخابات مطرح شد.
یکی از مسوولان ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی در رابطه با میزان تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی گفت: این تخلفات در کمیته بررسی جرائم در فضای مجازی با حضور کارشناسان مربوطه در پنج جلسه  بررسی شد. وی افزود: از هر فعالیتی که می توانست منجر به تخلف شود، جلوگیری شد و به تعدادی از سایت ها، وبلاگ ها، کانال های تلگرامی و شبکه های مجازی هشدار داده شد.ساوری با بیان اعلام تذکر و هشدار به برخی از فعالان فضای مجازی گفت: در مرحله اول هشدار و تذکر داده شد، علاوه بر این تدکرها، تعدادی سایت،کانال، وبلاگ و شبکه های مجازی به دلیل رفتار مجرمانه فیلتر شدند.
پیش از این محمد جعفر منتظری، رییس ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی درباره تعداد تخلفات  و شکایت های واصله به دستگاه قضا و همچنین اعتبار شکایت های وزارت کشور از رسانه ها گفت: صرف اعلام شکایت دلیل تحقق جرم نیست. هم شورای نگهبان و هم ستاد پیشگیری وظیفه دارند و گزارشاتی را هم اعلام کردند.
منتظری درباره میزان پرونده های تشکیل شده انتخاباتی گفت: در انتخابات قبلی ریاست جمهوری، آمار ثبت شده ای وجود ندارد؛ چرا که در گذشته ستاد پیشگیری وجود نداشته و آمار مقایسه تخلفات با دوره قبلی را نداریم؛ اما در مقایسه با مجلس، تخلفات کم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :