آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208030
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:33
تعداد بازدید : 1071

قاب

هر سه شنبه در ستون قاب یکی از مدیران یا مخترعان فناوری های موبایل را معرفی می کنیم.


جاناتان آیو
سر جاناتان پاول معروف به جانی آیو (Sir Jonathan Paul «Jony» Ive) نایب رییس ارشد بخش طراحی صنعتی در شرکت اپل است. 
از مهم ترین محصولات این شرکت که وی در طراحی آن ها دخیل بوده، می توان به آی مک، مک بوک پرو، مک بوک ایر، آی پاد، آی پاد تاچ، آ فون، آیپد و آی اواس ۷ پرداخت.
سر جاناتان آیو طراح طراحان معروف است. وی سال ۲۰۱۲ به پاس خدماتش در زمینه طراحی صنعتی و اقدامات نوآورانه اش، به رتبه امپراتوری بریتانیا با درجه شوالیه نایل شد. اپل در کنفرانس WWDC13 که در آن iOS7 معرفی شد، لقب او را به نایب رییس ارشد بخش طراحی صنعتی تغییر داد.
وقتی اواخر دهه ۹۰ استیو جابز از او خواست که کامپیوتری با رنگ های شاد بسازد که بعدها به آی مک معروف شد، او ساعت ها در یک کارخانه شیرینی پزی وقت صرف کرد تا از رنگ ها الهام بگیرد و با کارش به دنیا بگوید این دستگاه فقط برای کار نیست، برای لذت بردن و سرگرمی نیز است.
جاناتان آیو در چینگ فورد لندن به دنیا آمد. او ابتدا در بنیاد مدارس چینگ فورد حضور داشت و سپس به دبیرستان والتون در استافورد رفت و آنجا استعدادش در طراحی و رسم آشکار شد. بعد از آن او در رشته طراحی صنعتی در دانشگاه نیو کاسل پلی تکنیک تحصیلات خود را ادامه داد.
جاناتان آیو در دبیرستان با هِدِر پگ آشنا شد. آنها در سال ۱۹۸۷ با هم ازدواج کردند و دو فرزند دوقلو دارند و هم اکنون در سان فرانسیسکو زندگی می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :