آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208027
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:32
تعداد بازدید : 1310

شناسایی گوشی های دزدی ساده تر شد

اگر در زمان خرید یک گوشی دست دوم نگران دزدی بودن آن هستید، می توانید با استفاده از یک فناوری جدید از موضوع اطمینان کسب کنید.


فارس - ابزار یاد شده که توسط موسسه غیرانتفاعی سیتا وابسته به فعالان صنعت ارتباطات بی سیم آمریکا عرضه شده، به شما امکان می دهد از دزدی بودن یا نبودن یک گوشی هوشمند مطلع شوید.
این ابزار که از آدرس اینترنتی stolenphonechecker.org/spc/consumer در دسترس است، کنترل مسروقه بودن یا نبودن گوشی هوشمند را ممکن می کند.
برای استفاده از این سایت تنها کافی است یکی از شماره های IMEI،  MEID یا  ESN را در این سایت وارد کنید. هر یک از این کدها منحصر به یک گوشی خاص هستند و با ثبت کدهای یادشده و علامت زدن عبارت من یک روبات نیستم، می توان دریافت گوشی مورد نظر مسروقه هست یا خیر. البته این ابزار در صورتی به درستی عمل می کند که فردی که گوشی اش به سرقت رفته، این موضوع را به پلیس اعلام کرده باشد. در غیر این صورت دزدی بودن گوشی در سایت مذکور ثبت نشده و به مشتری اعلام نمی شود.
به منظور ارتقای قابلیت های این سایت، پایگاه داده آن به پایگاه داده شرکت ها و اپراتورهای مختلف مخابراتی در آمریکا متصل شده و از این طریق مرتبا به روزرسانی می شود. استفاده رایگان از سایت یاد شده تا 5 بار در روز ممکن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :