آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208015
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:23
تعداد بازدید : 1455

در پژوهشکده مواد و انرژی اصفهان

دستگاه آشکارساز مرسولات پستی ساخته شد

دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی که در پژوهشکده مواد و انرژی اصفهان طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

وزارت ارتباطات - دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی،  بر اساس اعلام نیاز شرکت پست با همکاری اداره پست استان های تهران و اصفهان و حمایت پژوهشگاه فضایی ایران، در پژوهشکده مواد و انرژی در اصفهان طراحی و ساخته شده است.
بر اساس این گزارش کشف مواد ممنوعه در مرسولات پستی، کاری بســیار پیچیده و پرهزینه است و به عوامل متعددی نظیر تنوع گســترده ترکیبات مواد و روش های پنهان کردن و جاسازی آن ها بستگی دارد. دستگاه ایستگاهی شناسایی مواد ممنوعه پستی با هزینه نگهداری کم می تواند نقش ویژه ای در بازرسی بسته های پستی و کشف و شناسایی مواد ایفا کند.
از جمله قابلیت های این دستگاه، امکان حمل و نصب آسان، آنالیز میدانی مواد ممنوعه، اعلام هشدار صوتی و تصویری با قابلیت تزریق مواد جامد و مایع است. وزن دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی حدود 9.5 کیلوگرم است و نمونه برداری به سادگی و بدون نیاز به تجهیزات خاص صورت می پذیرد. این دستگاه مجهز به یک نرم افزار کاربردی با قابلیت افزودن مواد جدید به کتابخانه آن است.
دانش فنی طراحی و ساخت دستگاه آشکارساز مواد ممنوعه پستی به طور کامل بومی بوده و ساخت آن با استفاده از توانمندی متخصصان و کارشناسان جوان به طور کامل در داخل کشور صورت گرفته است.
قرار است دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی ساخته شده در پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران در واحدهای قبول سفارشات ادارات پستی در تهران و دیگر استان ها برای جلوگیری از حمل مواد ممنوع استفاده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :