آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208013
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:20
تعداد بازدید : 1354

صدور امضای الکترونیکی برای پزشکان کلید خورد

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه امضای الکترونیکی حلقه مفقوده خدمات الکترونیکی سلامت است، افزود: امضای الکترونیکی از جعل و مخدوش کردن اسناد پزشکی جلوگیری می کند.

فارس - محمد جهانگیری در مراسم رونمایی از امضای الکترونیکی با بیان اینکه از  ابتدای سال 92 پروسه امضای الکترونیکی را با همکاری وزارت بهداشت آغاز کردیم، گفت: امضای الکترونیکی حلقه مفقوده خدمات الکترونیکی سلامت است که بسترسازی های مناسبی در وزارت بهداشت در این زمینه انجام شده است.
وی با بیان اینکه بالغ بر 60 میلیون پرونده الکترونیکی داریم، افزود : نظام ارجاع و حلقه مفقوده ای به نام استناد پذیری اسناد الکترونیکی وجود دارد که از دوسال نخست با محوریت وزارت بهداشت با  قوه قضاییه وارد مذاکراتی شدیم و توانستیم تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت و قوه قضاییه منعقد کنیم.
وی ادامه داد: امضای الکترونیک از جعل و مخدوش کردن اسناد پزشکی جلوگیری کرده و در واقع تکمیل بستر مطمئن برای پرونده الکترونیک سلامت است.
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی افزایش کیفیت خدمات را از دیگر مزایای امضای الکترونیکی مطمئن عنوان کرد و گفت: سیستم رجیستری کارت هوشمند و امضای الکترونیکی مشتمل بر شناسایی، تصدیق هویت و تایید صلاحیت پزشکان است که در صورت الکترونیکی و هوشمند شدن کارت نظام پزشکی و امضای الکترونیکی به بستری امن دسترسی
 پیدا می کنیم.
به گفته جهانگیری، ذینفعان امضای الکترونیکی و کارت هوشمند پزشکان و پیراپزشکان و سپس موسسات خدمات بهداشتی و درمانی، داروخانه ها و پاراکلینیک و شرکت های نرم افزاری داروخانه ها و مطب ها هستند.
در این مراسم نخستین کارت هوشمند و امضای الکترونیکی مطمئن به صورت رسمی و نمادین در محل سازمان نظام پزشکی برای سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت صادر شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :