آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208008
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:17
تعداد بازدید : 1480

آداب عجیب استفاده از تلفن همراه در کشورهای مختلف

هنگام زنگ خوردن گوشی دچار استرس می شویم، راه می رویم، با صدای بلند صحبت می کنیم. داخل اتوبوس، مترو و تاکسی و در حال پیاده روی به حریم افراد دیگر احترام نمی گذاریم. شاید همه این اتفاقات به این دلیل است که درباره استفاده از تلفن های همراه فرهنگ سازی نشده است.

فناوران- این روزها همه مردم تلفن همراه دارند، در محل کار روی هر میزی، چند دستگاه تلفن همراه هست، گاهی همه این دستگاه ها با هم زنگ می خورند، چند نفر همزمان با گوشی مکالمه می کنند، عصبانی می شوند، داد می زنند، با صدای بلند می خندند، بدون اینکه توجهی به اطراف خود داشته باشند و احساس کنند ممکن است مزاحم کار بقیه شوند.
البته این موضوع فقط مختص کشور ما نیست، مردم کشورهای مختلف عادات عجیبی در ارتباط با تلفن های همراه دارند که دانستن آنها خالی از لطف نیست. در این گزارش به عادات مردم دنیا در ارتباط با تلفن های همراه می پردازیم.

 ژاپن
شاید ژاپنی ها را بتوان بافرهنگ ترین مردم دنیا در استفاده از تلفن همراه نامید. مردم این کشور در مکان های عمومی مثل ایستگاه قطار، اتوبوس، تاکسی، داخل رستوران و کافی شاپ گوشی خود را در حالت سایلنت قرار می دهند. اگر تلفن همراه شان زنگ بخورد یا با آن صحبت نمی کنند یا به آرامی حرف می زنند تا صدای آنها مزاحم سایرین نشود.
حتی در کشور ژاپن درصورتی که افراد به مکالمه مشغول باشند، اجازه سوار شدن اتوبوس و تاکسی را ندارند. 
بر این اساس مردم ژاپن بیشتر به شبکه های اجتماعی و چت کردن علاقه دارند و بیشتر از اینکه از سرویس صوتی موبایل شان بهره ببرند، چت می کنند. 

 ایتالیا و اسپانیا
برخلاف ژاپنی ها، مردم ایتالیا و اسپانیا در همه جا و همه شرایط از تلفن همراه شان استفاده می کنند. مردم این دو کشور هنگام مکالمه با گوشی، با صدای بلند حرف می زنند و موقع مکالمه حتی از زندگی خصوصی شان می گویند.  
مردم این دو کشور نه تنها در مکان های عمومی، رستوران و کافی شاپ از گوشی استفاده می کنند، بلکه در جلسات کاری هم گوشی موبایل را همراه خود دارند و این دستگاه ها را هرگز در حالت سکون قرار نمی دهند. این گوشی ها در کنفرانس ها، کنسرت ها و همه جا زنگ می خورند. از سوی دیگر پاسخ به پیامک ها در طول جلسات در زیر میز رفتار متداولی است.
مردم اسپانیا حتی داخل سالن تئاتر و سینما از تلفن همراه خود استفاده می کنند. آنها معتقدند که وظیفه دارند همه جا در دسترس باشند و جوابگویی به تلفن نوعی التزام است.

 فنلاند
مردم فنلاند هم دست کمی از اسپانیایی ها ندارند. آنها علاقه زیادی به مکالمه با گوشی موبایل شان دارند.
فنلاندی ها پرحرف ترین مردم اروپا محسوب می شوند. آنها بیشتر به برقراری تماس صوتی علاقه دارند تا از این دستگاه ها برای چت کردن و ارسال پیام بهره ببرند.

 اتریش 
مردم اتریش هم علاقه زیادی به مکالمه صوتی با موبایل خود دارند و تقریبا در میان اروپایی ها اتریش و فنلاند هزینه بیشتری برای تماس های صوتی خود می پردازند.

 هند
مردم هندوستان هم همانند اسپانیا یی ها همه جا در دسترس هستند و در جلسات کاری، سینما، تئاتر و رستوران هرگز تماسی را از دست نمی دهند. مردم این کشور کمتر از سرویس پیام متنی استفاده می کنند.

 آفریقا
مردم آفریقا هم فرهنگی شبیه هندوستان دارند و یکی از عادات جالب آنها، انتخاب زنگ موبایل شان از یکی از نقل قول های انجیل است. مردم این کشور حتی در مراسم و سخنرانی های رسمی به تماس ها پاسخ می دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :