آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208007
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:15
تعداد بازدید : 617

آیین‌نامه کسب‌و‌کار وزارت صنعت در آستانه ابلاغ به دستگاه‎های اجرایی است

بهبود رتبه ایران در شاخص کسب و کار از 152 به 120 در دولت یازدهم

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت با اعلام تصویب آیین نامه کسب وکار در دولت گفت: این آیین نامه در یک تا دو روز آینده به دستگاه های مختلف ابلاغ خواهد شد.

فناوران- وی درباره اهمیت شاخص های کسب وکار افزود: برخی از مقررات داخلی در زمینه گسترش روابط تجاری مسایلی را ایجاد می کند مانند وضعیت کسب وکار، چراکه ما در این شاخص هنوز به رتبه و جایگاه خوب خود نرسیده ایم. 
نعمت زاده  اظهار کرد: با تلاش های دولت توانستیم رتبه ایران در شاخص کسب وکار را از بین ۱۸۰ کشور به ۱۲۰ برسانیم؛ درحالی که پیش از این رتبه ما ۱۵۲ بود.
وزیر صنعت ادامه داد:  خارجی ها به طور قطع وضعیت ما را رصد می کنند؛ بنابراین لازم است تا وضعیت کسب وکار را به بهترین شکل اصلاح کنیم. نعمت زاده گفت: کسب وکار ۱۰ شاخص دارد که در آیین نامه ارتقای کسب وکار تکالیف همه دستگاه ها را برای ارتقا در این زمینه مشخص کرده ایم.
وی گفت: به طور قطع با ابلاغ و اجرای این آیین نامه رتبه ایران در شاخص کسب وکار بهتر خواهد شد و پیش بینی ما این است که با این اقدام می توانیم به رتبه ۷۰ برسیم.
وی در باره حضور هیات های خارجی در دوران پسابرجام در ایران و  تاثیر مثبت آن بر بهبود روابط تجاری ما با دنیا گفت: در دوران پسابرجام و با تبادل هیات های تجاری همکاری های ما با سایر کشور ها در این زمینه شروع شده است.
نعمت زاده در پایان گفت: در بسیاری از کشور ها در یک روز می توان شرکتی را تاسیس کرد و ما امیدواریم با بهبود شاخص کسب وکار بتوانیم روند تاسیس شرکت را در ایران نیز تسریع کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :