آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2080
تاریخ انتشار : 25 مهر 1390 10:22
تعداد بازدید : 879

عضو کمیسیون صنایع و معادن خبر داد:

بررسی واگذاری 21 درصد از سهام ایرانسل در صحن مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد: واگذاری 21 درصد از سهام اپراتور دوم تلفن همراه در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

موبنا- مهدی صادق با بیان این مطلب گفت: بررسی واگذاری 21 درصد از سهام اپراتور ایرانسل از جمله مواردی است که در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن قرار دارد.
وی افزود: وزیر ارتباطات باید در این باره توضیحاتی را در کمیسیون صنایع و معادن و در نهایت در صحن علنی مجلس ارایه کند.صادق با اشاره به اینکه بررسی این موضوع از سوی قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، گفت: چنانچه مسوولان وزارت ارتباطات و اپراتور دوم بتوانند نماینده مذکور را قانع کنند، بررسی این موضوع منتفی می‌شود در غیر این صورت به صحن علنی مجلس ارجاع داده می‌شود.اپراتور ایرانسل با وجود وعده واگذاری 21 درصد سهامش در بورس، با گذشت بیش از پنج سال از فعالیت خود در کشور، به این وعده عمل نکرده است.
اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) از مهرماه سال 85 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.در حال حاضر49 درصد سهام این اپراتور در اختیار طرف خارجی (ام تی ان آفریقای جنوبی) و مابقی در اختیار سهامداران ایرانی از جمله بنیاد مستضعفان و صاایران قرار دارد.یکی از موارد مهم در قرارداد این اپراتور واگذاری بخشی از سهام ام تی ان -ایرانسل در بورس است. براین اساس قرار بود 21 درصد از سهام این اپراتور از طریق بورس به بخش خصوصی واگذار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :