آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207996
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1396 10:5
تعداد بازدید : 1580

امضای تفاهم همکاری علمی پژوهشگاه فاوا و دانشگاه فرهنگیان

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه فرهنگیان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


وزارت ارتباطات - رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم گفت: این تفاهم نامه می تواند گام موثری در جهت ارتقای دانش و توانمندی هر چه بیشتر معلمان به عنوان موثرترین افراد این جامعه باشد.
محمد خوانساری افزود: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با دارا بودن منابع و پتانسیل های غنی از نظر مراجع و مستندات علمی و همچنین محققان و اعضای هیات علمی مجرب امکان برگزاری دوره، سمینار و کارگاه های علمی تخصصی مورد نیاز از طرف دانشگاه فرهنگیان را دارد.
این تفاهم نامه به منظور کمک به تحقق اهداف دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتقای مشارکت، ایجاد و گسترش همفکری در نهضت تولید علم، ترویج علم مورد نیاز آموزش و پرورش مبتنی بر مبانی و معارف اسلامی و نیازهای ملی، کاربردی کردن دستاوردهای علمی و پژوهشی از طریق تعامل پویا و سازنده با مراکز و موسسات علمی و پژوهشی داخلی، استفاده بهینه از امکانات موجود در جهت اهداف مشترک و توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی به امضای طرفین رسیده است.
همچنین با انعقاد این تفاهم نامه، دسترسی به تمام پایگاه های علمی کتب و مقالات خارجی قابل دسترس طرفین میسر و امکان بهره برداری رایگان از پایگاه های علمی کتب و مقالات موجود در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان ممکن می شود.
امکان بازدیدهای متقابل در زمینه های علمی برای دانشجویان و سایر کارشناسان حوزه علم اطلاعات در چارچوب قوانین و مقررات و استفاده از امکانات آموزشی طرفین (فضای فیزیکی، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و ...) برای برگزاری دوره های آموزشی مشترک و غیرمشترک به همراه برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی در حوزه فناوری های نوظهور با همکاری طرفین از دیگر بندهای این تفاهم نامه است.
همچنین زمینه همکاری در حوزه هایی چون اجرای فعالیت های پژوهشی در قالب طرح های تحقیقاتی مشترک، ایجاد امنیت فضای تبادل اطلاعات نرم افزاری و یکپارچه سازی فعالیت های فناوری اطلاعات  به همراه تامین نیازمندی های مشترک پژوهشی و آموزشی در توسعه  از دیگر موضوعات همکاری در تفاهم نامه منعقده بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :