آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207914
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1396 10:5
تعداد بازدید : 1343

برگزاری دوره بین المللی آموزشی اینترنت چیزها در ایران

رییس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات گفت: دوره بین المللی آموزشی اینترنت چیزها از 17 تیرماه سال جاری به مدت 5 روز و با حضور مدرسان اتحادیه جهانی مخابرات در تهران برگزار می شود.

وزارت ارتباطات - وحید یزدانیان، رییس دانشکده پست و مخابرات با بیان اینکه سومین دوره آموزشی این دانشکده با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات برگزار می شود، افزود: در سال گذشته با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات دو دوره با استانداردهای مناسب برگزار کردیم.
وی با بیان اینکه دوره نخست در زمینه توسعه نقشه راه پهن باند سیار بود، ادامه داد: دوره دوم هم با موضوع ملاحظات اقتصادی مدیریت طیف، با حمایت های گسترده تر اتحادیه جهانی مخابرات برگزار شد و مدرسان ممتازی در این دوره حضور داشتند.
 وی گفت: با برگزاری این دوره ها توانستیم در پایان سال گذشته، به صورت مستقل عضویت اتحادیه جهانی مخابرات را در حوزه علمی آموزشی به دست آوریم.
رییس دانشکده پست و مخابرات با بیان اینکه اتحادیه جهانی مخابرات در چند روز گذشته موافقت خود را برای برگزاری دوره اینترنت چیزها در ایران اعلام کرد، افزود:  در این دوره نقشه راه اینترنت چیزها و فناوری هایی که در این زمینه استفاده می شود، بررسی می شود.
به گفته یزدانیان ملاحظات امنیتی و اقتصادی اینترنت چیزها و معرفی  نمونه های موفق در این حوزه، ازجمله دیگر مباحثی است که در این دوره بررسی می شود.
وی با بیان اینکه دوره اینترنت چیزها در تقویم اتحادیه جهانی مخابرات قیده شده است، گفت: در 17 تیرماه سال جاری به مدت 5 روز و با حضور مدرسان اتحادیه جهانی مخابرات تهران، دوره اینترنت چیزها برگزار می شود و تمام کشورهای آسیا و اقیانوسیه از طرف این اتحادیه در این دوره دعوت شده اند.
یزدانیان مخاطبان این دوره را صنعتگران، فعالان توسعه و ایجاد شبکه، اپراتورها و دانشگاهیان دانست و گفت: از زمانی که به طور غیررسمی از یک ماه گذشته، از موافقت اتحادیه جهانی مخابرات مطلع شدیم ، برای برگزاری این دوره کمیته راهبری تشکیل داده ایم که سرفصل های قابل ارایه در این دوره بررسی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :