آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207872
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 12:11
تعداد بازدید : 513

200000 فرصت شغلی

قایم مقام وزیر صنعت گفت: امکان اشتغال بیش از 200هزار جوان جویای کار در واحدهای صنفی تولیدی، خدماتی و توزیعی با تامین منابع مالی فراهم خواهد شد.


شاتا - رضا رحمانی افزود: با توجه به برنامه ششم توسعه و پیش بینی هزار میلیارد تومان بودجه برای کمک به اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برنامه ریزی لازم برای تدوین آیین نامه های مربوطه در حال انجام است تا بنگاه های تولیدی و خدماتی نسبت به جذب فارغ التحصیلان اقدام کنند.
وی تصریح کرد: برای تحقق شعار امسال پیشنهاد شده تا با تامین ۵۰ درصد حداقل دستمزد سال جاری توسط دولت امکان جذب حداقل ۲۰۰هزار از جوانان جویای کار در واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی فراهم شود.
این مقام مسوول با بیان ضرورت رفع موانع تولید و اشتغال، تامین منابع مالی و ایجاد مشوق های جدید برای تولیدکنندگان برای تحقق رشد پیش بینی شده در برنامه توسعه اظهار کرد: باید همزمان با افزایش سرمایه‎گذاری در زمینه ارتقای بهره‎وری واحدهای صنعتی نیز بکوشیم تا بتوانیم راه توسعه صنعت را با سرعت بپیماییم.
وی خواستار کاهش نرخ سود بانکی تا ۱۲ درصد شد و افزود: باید با پرداخت یارانه نرخ سود تسهیلات از منابع عمومی یا هدفمندی یارانه ها به رونق تولید و اشتغال در کشور کمک کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :