آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207867
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 12:6
تعداد بازدید : 531

نایب رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی:

دولت یازدهم در جذب سرمایه خارجی موفق بود

نایب رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت یازدهم در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی موفق عمل کرده است و مطمئنا در نیمه دوم سال جاری حجم سرمایه خارجی بیشتر از سال گذشته خواهد بود.

ایسنا - مجید فانی افزود: در زمینه سرمایه گذاری خارجی دو بحث متفاوت وجود دارد. بخشی از سرمایه گذاری خارجی محقق شده و بخشی دیگر در نوبت بررسی قرار گرفته است.
وی افزود: به همین دلیل آمارها در سرمایه گذاری خارجی متفاوت است، چراکه بخشی عملی شده و بخشی در مسیر تحقق قرار گرفته است. مطمئنا برجام در جذب سرمایه گذاری خارجی تاثیرگذار بوده و عملکرد دولت در این زمینه قابل قبول است و مطمئنا با همین روند در نیمه دوم سال جاری حجم سرمایه گذاری خارجی چندین برابر سال ۱۳۹۵ خواهد شد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: ایجاد پنج میلیون شغل یا ۲.۵ برابر کردن درآمد کشور مستلزم رشد اقتصادی ۲۴ تا ۲۶ درصدی است. تاکنون هیچ کجای دنیا چنین رشدی نداشته است و در عمل چنین چیزی امکان پذیر نیست. بخشی از این پنج میلیون شغل می تواند امکان پذیر باشد، اما نیاز به شروط و زمینه هایی دارد؛ برای مثال بخشی از این شغل در بخش گردشگری می تواند محقق شود که هنوز زیرساخت های آن در کشور ما مهیا نیست.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :