آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207829
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 10:50
تعداد بازدید : 1169

نگرانی از برگزاری انتخابات الکترونیکی در تهران

رییس هیات عالی نظارت انتخابات شوراهای اسلامی در استان تهران با انتقاد از عملکرد وزارت کشور برای برگزار نکردن جلسات توجیهی درباره روند برگزاری انتخابات الکترونیکی برای هیات های نظارت تهران گفت: با توجه به مدت زمان محدود باقیمانده تا زمان انتخابات، وزارت کشور در کنار محدودتر کردن تعداد شعبه های رای گیری الکترونیکی، در همین شعبه ها نیز توامان انتخابات را به صورت عادی و الکترونیکی برگزار کند.

ایسنا- علیرضا رحیمی افزود: ستاد انتخابات کشور شهرهایی را برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها در نظر گرفته که در استان تهران از ۲۶ حوزه رای گیری ۱۹ حوزه مشمول برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی شده اند. وی افزود: این در حالی است که ستاد انتخابات کشور هماهنگی های لازم را با هیات نظارت استان تهران انجام نداده به طوری که تاکنون توضیحات تکمیلی و توجیهی به لحاظ فنی و فرایند عملیاتی داده نشده است.
رحیمی با بیان اینکه انتخاب ۱۹ شهر برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در تهران زیاد است، گفت: پیشنهادم به وزیر کشور آن است که برای اطمینان بخشی بیشتر و رعایت حقوق مردم و برگزاری انتخاباتی بی چالش تعداد حوزه هایی که قرار است در آن انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، کم شود تا در جریان رای گیری و شمارش آرا شاهد اختلال احتمالی در سیستم الکترونیکی نباشیم. چون در برخی از این حوزه ها حتی به صورت آزمایشی نیز انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار نشده است.رییس هیات عالی نظارت انتخابات شوراهای اسلامی در استان تهران یادآور شد: ۱۹ حوزه انتخابیه که قرار است به صورت الکترونیکی انتخابات را برگزار کنند، شامل حوزه هایی است که اعضای شورای شهر آن ۷ و ۹ هستند و طبیعتا این تعداد از حجم آرا آن هم در شرایطی که هنوز بخش فناوری اطلاعات ستاد انتخابات توضیحات و توجیهات لازم را به لحاظ عملیاتی به هیات نظارت استان نداده است، دغدغه هایی را نسبت به برگزاری یکپارچه انتخابات الکترونیکی به وجود می آورد. امیدوارم در فرصت باقیمانده بخش فناوری اطلاعات و کمیته انتخابات الکترونیکی زودتر جلسات لازم را برگزار کنند.
وی با بیان اینکه با توجه به مهلت کمتر از یک هفته ای به برگزاری انتخابات نگرانی هایی وجود دارد، گفت: پیشنهاد می کنم وزارت کشور در کنار محدودتر کردن تعداد شعبه های اخذ رای در همین شعبه ها انتخابات توامان به صورت عادی و الکترونیکی باشد یعنی مثلا از ۳۰ صندوق در یک حوزه ۳ صندوق به صورت الکترونیکی و مابقی به صورت عادی باشد که در این شرایط هم نتایج آن صندوق ها معتبر است و محاسبه می شود  و هم اینکه اگر مشکلی به وجود آید، کل آن حوزه مختل نمی شود و زیر سوال نمی رود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :