آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207767
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1396 10:16
تعداد بازدید : 780

نویسنده کتاب زندگی‌نامه جابز:

اپل دیگر پیشگام فناوری نیست

والتر ایزاکسون، کسی که مدت زمان زیادی را با استیو جابز، بنیانگذار و مدیرعامل سابق اپل، گذراند تا زندگی نامه او را در قالب یک کتاب به تحریر درآورد؛ عقیده دارد که اپل نتوانسته است در زمینه نوآوری همپای شرکت هایی همچون گوگل و آمازون گام بردارد و از این جهت، دیگر یک شرکت پیشگام در این عرصه محسوب نمی شود.

PhoneArena- ایزاکسون در سخنرانی اخیر خود در اظهار نظری عملکرد تیم کوک در زمینه عرضه محصولات نوآورانه موفق ارزیابی نکرد. وی اخیرا با حضور در یکی از برنامه های تلویزیونی از عملکرد اپل و رقابت این کمپانی با سایر کمپانی های هم تراز سخن گفت و توضیح داد: دیگر نمی توان اپل را نوآورانه ترین شرکت جهان نامید. با این حال، عملکرد این شرکت در زمینه اجرایی و مدیریت بسیار خوب است. این روزها شرکت های دیگر گوی سبقت را از اپل ربوده اند به طوری که مثلا در زمینه دستیار مجازی، شرکت های گوگل و آمازون نوآوری بیشتری را در عرضه محصولات خود نشان داده اند.
ایزاکسون همچنین به این موضوع اشاره کرد که اپل هنوز نتوانسته است دستیار مجازی اش، یعنی سیری، را به خانه های کاربران اضافه کند و از ظرفیت این فناوری در مقابل گوگل هوم و اکوی آمازون، که هر دو هاب خانگی هوشمند محبوب دنیا هستند، بهره نگرفته است. وی ادعا کرد که از هر دوی این دستیارهای مجازی در خانه اش استفاده می کند و کارهایی مثل غذا دادن به حیوانات خانگی را انجام می دهد، اما ابزارهای هوشمند خانگی مبتنی بر سیری، گویی طراحی شده اند که انگار مغز ندارند. 
ایزاکسون در پایان گفت که اپل حتی اگر محصولاتش را بدون نوآورانه طراحی و روانه بازار کند، باز هم به حیات خود ادامه خواهد داد، اما محصولات بدون نوآوری در DNA اپل نیست!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :