آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207718
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1396 0:12
تعداد بازدید : 1411

بررسی تخصصی گلکسی S8 سامسونگ

یک گوشی برای آینده

گلکسی S8؛ گوشی شکیل، خوش دست، باریک، متفاوت، لوکس و زینتی است. اولین حسی که هنگام دست گرفتن گوشی گلکسی S8 به کاربر القا می شود، لوکس بودن و طراحی متفاوت آن است.


سـاحـره چـمـنی
@saherehchamani
سامسونگ در طراحی گلکسی S8 خلاقیت به خرج داده، قطر گوشی را کمتر کرده و به این شکل بدنه باریک تر و شکیل تر به نظر می رسد، علاوه بر اینکه در دست گرفتن گوشی با وجود صفحه نمایش بزرگ راحت تر شده و به راحتی در هر دستی جا می گیرد.
 ویژگی ها
وقتی گوشی گلکسی S8 را در دست می گیریم، بدنه باریک و کشیده آن باعث می شود که حتی در دستان ظریف و کوچک هم به خوبی جا شود و کار کردن با آن حتی با یک دست راحت باشد.
لبه های منحنی بر ظرافت گوشی افزوده است و فصلی تازه در نوع عملکرد گوشی ایجاد کرده است. البته کاربرد لبه های خمیده، نوآوری تازه ای نیست، چرا که سامسونگ چند سالی است از این نوع نمایشگر روی گوشی های سری گلکسی استفاده می کند.
می توان برخی قابلیت ها، شماره تماس ها یا هر یک از اپلیکیشن هایی که نیاز باشد را در لبه منحنی جا داد که همیشه در دسترس باشند و لازم به جستجو در میان منوی گوشی نباشد. 
نمایشگر همیشه روشن هم باعث می شود که گوشی همیشه جلوی چشم باشد و گم نشود و حتی در تاریکی شب نقش ساعت را ایفا کند. 
صرف نظر از اینکه بدنه کاملا کرو و منحنی است، اما حسی از لیز بودن گوشی به کاربر دست نمی دهد و احتمال سرخوردن گوشی از دست زیاد نیست. با این حال باید مواظب بود چرا که گوشی گلکسی S8 بسیار ظریف است، اگر از دست تان سر بخورد قطعا نمایشگر آن شکسته می شود و متحمل هزینه سنگینی خواهید شد. همراه گوشی سعی کنید همیشه دستمال نرمی همراه داشته باشید، چرا که جای اثر انگشت روی بدنه می ماند و برای اینکه شلخته و بی انضباط به نظر نرسید مدام باید صفحه نمایش و بدنه گوشی را پاک کنید. از سوی دیگر نگران گم شدن گوشی داخل جیب و کیف تان نباشید. وزن گوشی آنقدر هست که به راحتی داخل هر جیب و کیفی حس شود. پس با گوشی سبک وزنی روبه رو نیستید. قابلیت دیگری که شاید مورد پسند خیلی از کاربران باشد، ضدآب بودن گوشی است، به طوری که گوشی حتما در صورت سقوط در آب آسیب نمی بیند.
برای آن دسته از کاربران که از یک سو نگران امنیت اطلاعات خود هستند و از سوی دیگر باز کردن قفل گوشی، معضلی به شمار می رود، سامسونگ تدابیر امنیتی جدیدی در این گوشی در نظر گرفته است. علاوه بر سنسور اثر انگشت که نیازبه وارد کردن پین کد یا کشیدن پترن را از بین برده، اسکنر عنبیه چشم و حسگر تشخیص چهره نیز اضافه شده که کاربر به سرعت می تواند قفل گوشی را باز کرده و به قابلیت مورد نظرش دسترسی پیدا کند.
از سوی دیگر سامسونگ دستیار بیکسبی را یک راهکار کاملا جدید برای تعامل کاربر با گوشی معرفی کرده است. می توانید از طریق صدا، متن یا لمس، خواسته خود را بیان کنید و بیکسبی همه آن ها را درک می کند. حتی می توانید درخواست تان را به کمک دوربین گوشی نیز جستجو کنید. 
با فشردن دکمه ای که سامسونگ برای بیکسبی در نظر گرفته، وارد صفحه Bixby Home می شوید و در آنجا می توانید از طریق صوت، نوشتار یا لمس با بیکسبی صحبت کنید. می توانید برای کسب اطلاعاتی در مورد یک محصول خاص، پیدا کردن رستورانی در نزدیکی محلی که هستید یا ترجمه یک متن، از بیکسبی کمک بگیرید.
 چه کسانی بخرند
از آنجا که گلکسی S8 گوشی گرانی است، هر کسی استطاعت خرید آن را ندارد. در عین حال شخصیت گوشی به گونه ای است که بیشتر مناسب مدیران به نظر می رسد؛ مدیرانی رسمی یا خانم های مدرن. اگرچه این گوشی در ظاهر با شخصیت افراد معمولی، کم سن و سال، بازاری یا افراد مسن سازگار نیست، اما اگر شما هم کمی صرفه جویی کنید و پول تان را جمع کنید، می توانید این گوشی را خریداری کنید؛ چرا که گلکسی S8 چه به لحاظ طراحی، چه عملکردی گوشی نیست که به این زودی ها کهنه شود و سال ها می تواند موبایل تان باشد.
اما از آنجا که گوشی ظریفی است همواره باید مراقب بود که آسیب نبیند.
 خریداران چه می گویند
مهم ترین ویژگی گوشی گلکسی S8 طراحی خاص آن است که تقریبا همه کاربران را جذب کرده است. دستیار صوتی بیکسبی و نیز قابلیت های امنیتی این گوشی مورد توجه کاربران قرار گرفته است. دوربین عملکرد خوب و رضایت بخشی دارد و کیفیت صفحه نمایش مورد توجه بسیاری از کاربران است.
 نقاط ضعف
ظرافت بیش از حد گلکسی S8 شاید نقطه ضعف اصلی این گوشی باشد. از سوی دیگر محل قرار گیری سنسور اثر انگشت از سوی بسیاری از کاربران نامناسب ذکر شده است.
 کلام آخر
با همه این ها گلکسی S8 یکی از بهترین گوشی های سامسونگ است. نسخه بدون گارانتی گلکسی S8 هم اکنون با قیمت 2 میلیون و 900 هزار تومان  و گلکسی S8+ با قیمت 3 میلیون و 300 هزار تومان در بازار موجود است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :