آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207714
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1396 0:3
تعداد بازدید : 1335

معاون اول رییس جمهور ابلاغ کرد:

مهلت 10 روزه وزارت ارتباطات برای ارایه برنامه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی

معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تکالیف و پروژه های اولویت دار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» را برای اجرا در سال ۱۳۹۶ ابلاغ کرد.

فناوران- متن ابلاغیه اسحاق جهانگیری بدین شرح است:
«ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» به استناد مفاد مصوبه شماره ۸۵۰۰۱/ت۵۲۴۴۲ هـ مورخ ۳۱ شهریور 94 هیات وزیران، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۱۳۹۶ که توسط معظم له به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نامگذاری شده است، ضمن پیگیری و اجرای ماموریت ها و وظایف مقرر در مصوبه شماره ۸۷۹۹ مورخ 30 فروردین 96 تحت عنوان «بسته های رونق تولید و اشتغال» برای آن دستگاه تصویب کرد:
الف) «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» به عنوان «دستگاه مجری» مسوول اجرای پروژه های اولویت دار به شرح ذیل برای اجرا در سال ۱۳۹۶ تعیین می شود:
۱ - ساماندهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس و شماره
۲- مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن (GNAF)
ب) اجرای موارد زیر توسط «دستگاه مجری» برای عملیاتی کردن پروژه های مندرج در بند (الف) ضروری است:
۱) پروژه های مصوب برای اجرا در سال ۱۳۹۶ می بایست توسط «دستگاه مجری» با اولویت و در چارچوب «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» اجرا و تکمیل شوند. بدیهی است کلیه مسوولیت ها از زمان ابلاغ تا اتمام پروژه بر عهده «دستگاه مجری» خواهد بود.
۲) «دستگاه مجری» با قید فوریت حداکثر ظرف مدت یک هفته برای تسریع در اجرای هر یک از آنها نسبت به صدور حکم برای معاون یا معاونین ذیربط خود یا مقام همتراز به عنوان مجری اقدام و به دبیرخانه ستاد معرفی کند.
۳) مجری منصوب از سوی وزیر یا بالاترین مقام «دستگاه مجری» موظف است تا انتهای اردیبهشت ماه سال جاری برای هر یک از پروژه ها در چارچوب منشور پروژه مندرج در «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی»، «برنامه عملیاتی» تهیه و پس از تایید رییس دستگاه اجرایی به دبیرخانه ستاد ارایه نماید.
۴) تامین منابع مالی لازم برای اجرای هر یک از پروژه های مصوب بر عهده «دستگاه مجری» است و مجری می بایست در چارچوب اعتبارات، وظایف و اختیارات دستگاه مجری، کلیه اقدامات لازم را برای تامین مالی پروژه به نحوی به عمل آورد که پروژه طبق زمان بندی مصوب اجرا شود.
۵) «دستگاه مجری» موظف است به صورت ماهانه گزارش اقدامات به عمل آمده برای اجرای هریک از پروژه ها و عملکرد را در چارچوب «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و شاخص های مصوب ستاد به طور مستمر به دبیرخانه ستاد ارسال کند.
ج) کلیه دستگاه های اجرایی بالاخص نظام بانکی کشور موظف به انجام همکاری های لازم با «دستگاه مجری» برای اجرای پروژه های اولویت دار «مصوب ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی» برای اجرا در سال ۱۳۹۶ هستند. طراحی سازوکار لازم برای تحقق همکاری های مشترک با سایر دستگاه ها بر عهده «دستگاه مجری» است.
د) اجرای هریک از پروژه ها براساس «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و مصوبات ستاد، توسط دبیرخانه ستاد مورد پایش قرار می گیرد. برای نظارت بر اجرا و حصول اطمینان از پیشرفت پروژه های مصوب، بازدید های میدانی به صورت اتفاقی حسب مورد توسط دبیرخانه انجام خواهد شد و پس از ارزیابی عملکرد، تشویق یا تنبیه مجری در دستور کار ستاد قرار می گیرد.
هـ) دبیرخانه ستاد پس از بررسی گزارش های واصله از «دستگاه مجری» و مستندات مربوط، موضوع را جهت پیگیری اجرای پروژه ، رسیدگی به نحوه اجرا و بررسی مشکلات و اتخاذ تصمیمات مقتضی برای پیشبرد پروژه در دستور کار «نشست سه جانبه رییس ستاد، دستگاه مجری و دبیرخانه ستاد» قرار می دهد.
در پایان این مصوبه هم تاکید شده لازم است نتیجه اقدامات انجام یافته در ارتباط با مصوبات ابلاغی به اینجانب گزارش شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :