آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207688
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1396 11:30
تعداد بازدید : 1497

کتاب «تحلیل شبکه های اجتماعی» به چاپ دوم رسید

کتاب «تحلیل شبکه های اجتماعی» نوشته جواد افتاده با مقدمه ای از یونس شکرخواه به چاپ دوم رسید.

فناوران-  شبکه های اجتماعی آنلاین امروز مهد افکار عمومی و ارتباطات میان فردی است. افکار و ارتباطاتی که محققان را وسوسه می کند تا به دنبال تحلیل، پژوهش و بررسی آنها بروند. یکی از همین روش های پژوهش در شبکه ها و رسانه های اجتماعی، تحلیل شبکه های اجتماعی است. تحلیل شبکه های اجتماعی روش علمی است که روابط بین افراد یا سازمان ها را در شبکه های یا رسانه های اجتماعی بررسی و تحلیل می کند.
شکرخواه در مقدمه این کتاب آورده است: این اثر یک مجموعه دو پایه از هستی شناسی و روش شناسی است که تحلیل شبکه های اجتماعی را به مثابه محصولی مشترک از همگرایی جامعه شناسی، روان شناسی اجتماعی، مردم شناسی و ارتباطات اجتماعی در برابر علاقه مندان به مباحث شبکه های اجتماعی قرار می دهد. این همگرایی همچنین به ریاضیات و مقولات مرتبط با مهندسی شبکه نیز عمیقا وام دار است.
کتاب تحلیل شبکه های اجتماعی، در پنج فصل تقسیم شده است. فصل اول با عنوان «چیستی تحلیل شبکه های اجتماعی» درباره تاریخچه مفاهیم و کارکردهای تحلیل شبکه های اجتماعی بحث می کند. فصل دوم در عنوان «مفاهیم و سنجه های شبکه های اجتماعی» خلاصه شده است و در آن سنجه ها یا همان فرمول های اجتماعی عمومی تحلیل شبکه های اجتماعی معرفی می شود.
فصل سوم در عنوان «نظریه های تحلیل شبکه های اجتماعی» به رشته تحریر در آمده است و در آن نظریه های شبکه، شش درجه جدایی، جهان کوچک و گراف مرور شده است. اما در فصل چهارم به «روش های نمونه گیری در تحلیل شبکه» پرداخت شده است تا محققان تکلیف خود را با نمونه و جامعه آماری تحلیل شبکه بدانند و در نهایت فصل پنجم «تحلیل شبکه های اجتماعی با نود اکس ال و گفی» به آموزش و معرفی این دو نرم افزار می پردازد.
این کتاب را می توانید در سی امین نمایشگاه کتاب از غرفه انتشارات ثانیه (سالن A3، راهرو یک، غرفه 6) یا از سایت انتشارات نگاه نیز آنلاین تهیه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :