آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207687
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1396 11:29
تعداد بازدید : 1208

از تقدیم حنجره شجریان تا بازداشت معدنچیان یورت

یکی از شایعات پرانتشار هفته گذشته، نامه جعلی استاد محمدرضا شجریان به حسن روحانی و حمایت از وی بود. هرچند ادبیات نامه به گونه ای بود که می شد به راحتی حدس زد این نامه مبنای درستی ندارد، اما با این حال در میان طرفداران رییس جمهور بازتاب گسترده ای داشت و خانواده شجریان را ناچار به موضع گیری کرد. بر اساس این خبر انتشار مطلبی با عنوان «تقدیم حنجره محمدرضا شجریان به حسن روحانی» در فضای مجازی توسط خانواده محمدرضا شجریان تکذیب شد.

خانواده محمدرضا شجریان ضمن آرزوی سربلندی برای کشور عزیزمان ایران اعلام می کند که محمدرضا شجریان این روزها در خانه مشغول مداوا هستند و خبرهای سیاسی و مناظره های تلویزیونی را دنبال نمی کند.
شایعه دیگر، انتشار فیلم دردناکی از پرت کردن عده ای از بالای یک ساختمان بود. در توضیح این فیلم ادعا شده بود که این اتفاق در ماجرای کوی دانشگاه روی داده است. اما فیلم مربوط به جنایات رژیم بعث در عراق است و اصولا ربطی به ایران ندارد.
وزیر اطلاعات شایعات مطرح شده درباره بازداشت برخی از معدنچیان و خانواده های آنها در گلستان را تکذیب کرد.
شایعه مهم و البته دروغ دیگر در فضای مجازی، مربوط به بازداشت معدنچیان مظلوم معدن یورت بود که وزیر اطلاعات روز گذشته این موضوع را تکذیب کرد.
محمود علوی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: وزارت اطلاعاتی بازداشتی نکرده است و برابر اطلاعاتی که ما داریم حتی یک نفر در معدن گرگان و گلستان بازداشت نشده است و نه از خانواده ها و نه از کارگران و این مطلب از اساس دروغ است و من تعجب می کنم که چرا افرادی برای اهداف سیاسی خود متوسل به دروغ می شوند.
وی افزود: آنها حتی اعلامیه ای را به نام آیت الله نورمفیدی منتشر کرده بودند که وی اعتراض کرده است اما با استان که تماس گرفتیم اعلام کردند که ایشان هیچ اعلامیه ای نداده اند و تکذیبیه ای نیز در همین زمینه در سایت خودشان قرار دادند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :