آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207668
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1396 10:26
تعداد بازدید : 1436

اپلیکیشن هایی که جاسوسی می کنند

تاکنون 234 اپلیکیشن آندروییدی شناسایی شده است که بدون اطلاع کاربر از او جاسوسی می کنند.

فناوران – نکته ویژه عمده اپلیکیشن هایی که جاسوسی می کنند این است که از قابلیت کشف موقعیت مکانی کاربر برخوردار هستند.
محققان دانشگاه Braunschweig آلمان در تحقیق جدید خود صدها اپلیکیشن آندرویید را شناسایی کرده اند که در آنها فناوری ردیابی متقابل اولتراسونیک دستگاه های الکترونیکی به کار رفته است. این فناوری امواجی را جذب می کند که از تبلیغات در دستگاه های موبایل منتشر می شوند.
با این روش بازاریابان عادات مختلف کاربر را بدون اجازه او ردیابی می کنند و تبلیغاتی با توجه به این عادات برای کاربر ارسال می کنند. این فناوری قابلیت ردیابی دقیق مکان و فعالیت های فرد را دارد .
طبق یافته های این مطالعه فناوری ردیابی امواج اولتراسونیک در بخش صوتی دستگاه های موبایل به کار می رود و با استفاده از میکروفون خود دستگاه، آن را ردیابی می کند.
بنابراین با کمک این فناوری می توان موقعیت مکانی کاربر را کشف کرد، در تلویزیون هوشمند او جاسوسی کرد یا به دستگاه های موبایل دیگر کاربران متصل شد. در همین راستا محققان تاکنون ۲۳۴ اپلیکیشن آندرویید کشف کرده اند که با استفاده از کیت برنامه نویسی نرم افزاری SilverPush ساخته شده اند. این اپلیکیشن ها بدون اطلاع کاربر حتی به سروصدای پس زمینه مکان فرد نیز گوش می دهند!
این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ میلادی سازمان FTC آمریکا با انتشار بیانیه ای به برنامه نویسانی که از کاربران جاسوسی می کنند هشدار جدی داد. پس از این بیانیه SilverPush اعلام کرد دیگر خدمت  Unique Audio Beacon را (که از آن در اپلیکیشن های ردیابی استفاده می شود) ارایه نخواهد کرد. اما آخرین تحقیقات نشان می دهد هنوز از آن استفاده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :