آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207629
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 12:5
تعداد بازدید : 935

1 میلیارد دلار

اپل با هدف ایجاد شغل در آمریکا در راستای سیاست های جدید ترامپ، یک میلیارد دلار در موطن خود سرمایه گذاری خواهد کرد به این شرط که دولت اجازه دهد تا این کمپانی با پرداخت کمتر مالیات، پول نقد خود را به داخل بیاورد.

ایتنا- تیم کوک با اعلام سرمایه گذاری مذکور روی کارخانه پیشرفته آن را مشروط به تصویب سیاست مالی جدید ترامپ برای کاهش مالیات حین بازگرداندن سرمایه های خارج از آمریکا کرد.
مدیر اپل از سرمایه گذاری در بخش آموزش کدنویسی برای تولید اپلیکیشن نیز سخن گفت که به ایجاد شغل در آمریکا کمک می کند. مدیر اپل در مصاحبه ای گفت اپل تاکنون بیش از ۲ میلیون شغل در آمریکا ایجاد کرده که از این میان ۸۰ هزار شغل مستقیم بوده و بقیه شغل ها نیز توسط تأمین کنندگان سخت افزاری یا توسعه دهندگان نرم افزاری تأمین شده است.
قانون گذاران امریکایی می خواهند قانونی تصویب کنند تا کمپانی های بزرگی مانند اپل بتوانند پول نقد خود را از خارج به آمریکا منتقل کرده و در عوض مالیات کمتری برای این نقل وانتقال مالی به دولت بپردازند.
در تازه ترین گزارش مالی عنوان شده است که اپل از ۲۵۶ میلیارد دلار پول نقدی که در اختیار دارد، بیش از ۹۳ درصد آن را در خارج از آمریکا نگه داری می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :