آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207628
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1396 12:4
تعداد بازدید : 1128

تأثیرگذاری یادگیری ماشینی بر بهره وری انسان

اگر در کل دنیا یک کلمه باشد که بتوان با آن عملکرد یک شرکت را توصیف کرد، حتما آن کلمه باید «مفید و سازنده» باشد؛ یعنی باید هر شرکتی نهایت تلاش خود را برای داشتن بیشترین بهره وری بکند.

بهره وری، یکی از معیارهایی است که بر معیارهای سنجش کسب و کار مانند موفقیت، بازده و سود، تأثیر می گذارد. اخیراً فناوری هوش مصنوعی به جمله عواملی پیوسته است که مشتری را جلب می کند و چون ماشین های خستگی ناپذیر را جایگزین کارکنان گران قیمت نموده است، شاهد افزایش بهره وری در شرکت هایی هستیم که از این فناوری نوین استفاده می کنند.
یکی از نمونه هایی که اخیراً توجه رسانه ها را به خود جلب کرد، این واقعیت بود که گاه یک پدیده ساده، می تواند جایگزین هزاران و حتی میلیون ها وسیله سنتی شود و بهره وری را نیز به شدت افزایش دهد.
اخیرا هوش مصنوعی خیلی از شرکت های بزرگ را نیز به سمت خود کشیده است. ماشین ها مدت ها قبل جایگزین انسان شدند و توانستند به تصمیم گیری هوشمند کمک کنند و بهره وری شرکت ها را بالا ببرند. 
فناوری مذکور، «تشدید هوش» نامیده می شود و به دلیل تأثیر حتمی و گسترده آن در عرصه های مختلف، شایسته نگاه عمیق تر و دقیق تری می باشد. یادگیری ماشینی یکی از زمینه هایی است که می تواند تأثیری عمیق و گسترده بر کسب و کار افراد بگذارد و به شیوه های مختلف، آن را تغییر دهد. یکی از مسایلی که باید به دقت به آن توجه شود، مساله افزایش بهره وری از طریق یادگیری ماشینی است.
یکی از مثال های عملی بهره برداری از هوش ماشینی برای تقویت انسان ها در عرصه های مختلف و به ویژه کسب و کار روزانه، جمع آوری اطلاعات گسترده از انواع و اقسام منابع و سپس به کارگیری فناوری های تشدید هوش مانند پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی و تطبیق خودکار آنها با اطلاعات مربوط به آن است.این سخن بدین معناست که به عنوان مثال، اطلاعات را از شرکت سیلزفورس، دراپ باکس، ایمیل، آفیس 365، وُرک دِی و سایر اپلیکیشن ها گردآوری کنیم و سپس آنها را در یک سبک پازل مانند قرار دهیم تا فرد به جای اینکه بخواهد تک تک اطلاعات را جداگانه بررسی کند، همه اطلاعات را به صورت یک جا در اختیار داشته باشد.
منبع: ایتنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :