آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207493
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1396 10:38
تعداد بازدید : 1317

اطلاعیه وزارت دادگستری درخصوص یک ایمیل آلوده

حراست مرکزی وزارت دادگستری طی اطلاعیه ای درباره دریافت ایمیل های آلوده به نرم افزار جاسوسی که تحت عنوان «سامانه رسیدگی به شکایات دادگاه های عمومی و انقلاب اسلامی» ارسال می شود، هشدار داد.

فناوران - در اطلاعیه حراست مرکزی وزارت دادگستری آمده است: پیرو اطلاعیه مورخ ۲۶ مهر ۱۳۹۵ این مرکز با توجه به تماس هموطنان، اخیرا نامه های الکترونیکی با عنوان مجعول «سامانه رسیدگی به شکایات دادگاه های عمومی و انقلاب اسلامی پایگاه اطلاعاتی وزارت دادگستری» برای برخی افراد ارسال شده که حاوی مطالب جعلی بوده و خواننده را ترغیب به باز نمودن پیوست های نامه می کند.
حراست مرکزی وزارت دادگستری اعلام کرده که با بررسی های به عمل آمده و همکاری دستگاه های نظارتی مشخص شد، پیوست های مذکور، آلوده به نرم افزار جاسوسی بوده که اطلاعات کاربر را خصوصاً در حوزه های مالی شامل شماره حساب، رمز عبور و … به مکانی خارج از کشور ارسال می کند که این امر می تواند باعث دستبرد و برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص شود.
در پایان این اطلاعیه عنوان شده است: از همه هموطنان درخواست می شود از بازکردن پیوست های هر نوع نامه الکترونیکی ناشناس جدا خودداری کنند. ضمنا شماره تماس حراست مرکزی وزارت دادگستری ۵۱–۸۸۹۲۶۴۵۰ آماده اطلاع رسانی و کمک خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :