آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207488
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1396 10:32
تعداد بازدید : 3581

ترکیه و برزیل گران‌ترین؛ آمریکا و ژاپن ارزان‌ترین

قیمت آيفون در کشورهای مختلف اعلام شد

آیفون اپل یکی از گران ترین گوشی های موجود در بازار است و معمولا افراد برای خرید آن به دنبال بازاری می گردند تا بتوانند آن را با قیمت مناسب تری بخرند.


سـاحـره چـمـنی
@saherehchamani
معمولا افراد هنگام خرید گوشی به ویژه گوشی های پرچمدار، به اولین چیزی که فکر می کنند هزینه ای است که برای آن گوشی در نظر می گیرند. با این حال آیفون یکی از گوشی هایی است که اگرچه هر کسی استطاعت خرید آن را ندارد، اما همان افرادی هم که امکان خرید این گوشی را دارند، در پی آن هستند تا این گوشی را با قیمت کمتری خریداری کنند. این گوشی در کشورهای مختلف قیمت متفاوتی دارد و تقریبا برای اکثر کاربران جالب است که بدانند این گوشی در کدام کشور به چه قیمتی فروخته می شود. 
بر این اساس دویچه بانک آلمان لیستی از قیمت آیفون 7 اپل در ۳۳ کشور جهان منتشر کرده است.
سال ۲۰۱۶، آیفون 6 در کشور برزیل نسبت به سایر کشورها گران تر بود، اما در گزارش جدید دویچه بانک، قیمت آیفون ۷ در کشور ترکیه بالاتر از سایر کشورها اعلام شده است.
بر این اساس در حال حاضر قیمت آیفون ۷ در کشور ترکیه، 5/1 برابر بیشتر از قیمت این گوشی در آمریکاست. این گوشی در کشور ترکیه 1200 دلار است؛ در حالی که هم اکنون در برزیل 1115 دلار فروخته می شود.
گزارش ها حاکی است عواملی همچون وضعیت نابسامان سیاسی در ترکیه و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای جهانی، باعث کاهش شدید قیمت لیر در این کشور شده است. بر این اساس، ترکیه در لیست گران ترین کشورها برای خرید آیفون، جایگزین برزیل شده و در مکان نخست قرار گرفته است.
البته برای خرید آیفون ۷ در کشور برزیل هم باید مبلغی تا ۳۷ درصد بیشتر از مبلغ خرید این محصول در بازار آمریکا بپردازید. روسیه، یونان و لهستان به ترتیب جایگاه سوم تا پنجم گران ترین کشورها برای خرید آیفون هستند. این گوشی در روسیه با قیمت 1086 دلار، در یونان 1028 دلار و در لهستان 1005 دلار خرید و فروش می شود.
پس از لهستان، ایتالیا و جمهوری قزاقستان قرار دارند که به ترتیب این گوشی با قیمت 995 و 994 دلار فروخته می شود. قیمت آیفون 7 در نروژ 993 دلار است و جایگاه هشتم این لیست را به خود اختصاص داده است.
کاربران در دانمارک می توانند آیفون را با قمیت 986 دلار و در سوئد 982 دلار خریداری کنند.
در کشورهای پرتغال، فنلاند و ایرلند، قیمت این گوشی 973 دلار است. نیوزلند در رده چهاردهم جدول قرار دارد و قیمت این گوشی 972 دلار است. در جایگاه پانزدهم جدول کشورهای فنلاند، اسپانیا، هلند و بلژیک قرار دارند که قیمت آیفون 7 در این کشورها 962 دلار است. در اتریش و آلمان آیفون 7 با قیمت 951 دلار فروخته می شود. 
جایگاه بعدی گران ترین کشور برای خرید آیفون به ترتیب در اختیار مکزیک و استرالیا قرار دارد. این گوشی در این کشورها 941 و 926 دلار فروخته می شود.
هند جایگاه بیست و سوم این لیست را در اختیار دارد که آیفون در این کشور با قیمت 902 دلار فروخته می شود. پس از هند، کشور چین قرار دارد که قیمت آیفون 7 در آن 899 دلار است و در جایگاه بیست و چهارم جدول گران ترین کشورها برای خرید آیفون قرار گرفته، با وجود اینکه بیشترین میزان تولید آيفون در این کشور صورت می گیرد؛ با این حال قیمت این گوشی از بهایی که برای آن در آمریکا فروخته می شود، گران تر است.
در کشورهای انگلیس، سوییس، فیلیپین، سنگاپور، کانادا و مالزی به ترتیب قیمت آیفون 7 حدود 898، 886، 885، 874، 855 و 846 دلار محاسبه می شود.
اما ارزان ترین کشورهای این لیست به ترتیب هنگ کنگ، ژاپن و در نهایت آمریکاست.
در هنگ کنگ آیفون 7 با قیمت 821 دلار و در ژاپن و ایالات متحده آمریکا این گوشی با قیمت 815 دلار به فروش می رسد.
البته این اختلاف قیمت ها از سیاست های مالیاتی متفاوت در کشورهای مختلف نشات می گیرد. در این بین، قیمت آیفون ۷ در ایالات متحده آمریکا، بدون در نظر گرفتن مالیات فروش اعلام شده است. با این حال آمریکا و ژاپن ارزان ترین کشور برای خرید آیفون و برزیل و ترکیه گران ترین کشورها برای خرید این گوشی هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :