آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207430
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 11:16
تعداد بازدید : 1134

خارج کردن آب از گوشی با پالس صوتی

شرکت اپل به فناوری جدیدی دست یافته که مشکل خیس شدن و آسیب دیدن گوشی ها به علت افتادن در آب را برطرف می کند.

مهر- با استفاده از این فناوری جدید گوشی ها به طور کامل در برابر آب مقاوم می شوند و رطوبت نمی تواند به قطعات الکترونیکی حساس آنها آسیب برساند.
اختراع اپل در این زمینه شامل دو بخش است؛ در بخش نخست یک پوشش آبگریز روی پنجره مشبک بلندگو نصب می شود و این امر باعث می شود آب از روی بلندگوی گوشی کنار برود. بخش دوم کار بر عهده حسگرهایی است که در درون بخش اکوستیک بلندگو نصب شده اند و می توانند وجود هرگونه مایعی را در داخل گوشی تشخیص دهند.
اگر این حسگرها تشخیص دهند که آب به هر علت از قاب گوشی رد شده و به داخل آن نفوذ کرده، بلندگوهای آن را فعال می کنند و این بلندگوها با به صدا درآوردن پالس هایی که گوش انسان قادر به شنیدنشان نیست، آب را به خارج از محیط داخلی گوشی هدایت می کنند.
البته اپل هنوز این اختراع خود را نهایی نکرده و مشخص نیست آیا در مدل جدید آیفون این قابلیت ضدآب در دسترس خواهد بود یا خیر. بعید به نظر می رسد اختراع مذکور در صورت فرورفتن گوشی در داخل آب برای مدت طولانی کارگر باشد.
شرکت اپل این اختراع را در ۱۸ ژانویه سال ۲۰۱۷ به ثبت رسانده است. پیش از این آیفون های ۷ و ۷ پلاس به گونه ای طراحی شده بودند که به مدت نیم ساعت در عمق نیم متری آب سالم باقی 
بمانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :