آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207402
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 10:33
تعداد بازدید : 432

شیوه جدید سودجویی در بازار کم‌مشتری کامپیوتر

هارد را به شرط ضدآب و ضد ضربه بودن می فروشند

در بازار خرید و فروش کامپیوتر اگرچه شاهد گسترش عرضه کالاهای ارزان قیمت هستیم، اما همین گرانی کالاها موجب شده است توجه محدود کاربران به سوی کالاهای گران قیمت با قابلیت های کاربردی بیشتر و عمر کاربری طولانی تر جلب شود.

فناوران - نمونه آن همین بازار هارددیسک است که در آن شاهد رشد تقاضا برای نمونه های ضد ضربه، ضد آب و ضد گرد و غبار هستیم. البته این کالاها هم اکنون تفاوت قیمت چندانی با نمونه های معمولی ندارند، اما تبلیغات زیادی برای آنها در بازار شده است و برخی از سوءاستفاده گران از شرایط بازار اقدام به عرضه کالاهایی با نام ضد آب و ضد ضربه به بازار کرده و آنها را با قیمت گران تر به فروش می رسانند. به گفته کارشناسان، در حقیقت هاردهای ضد آب در مقاوم پاشش آب مقاوم هستند و نباید این تصور را نزد مصرف کننده ایجاد کرد که هارد را برای مدت طولانی در عمیق ترین جای استخر و ... می توان نگه داشت.به گفته آنها، اگر فروشنده درباره محصولی ادعای ضد آب یا ضد ضربه دارد، باید درباره این ویژگی اطلاعات دقیقی به خریدار داد؛ به عنوان مثال باید مشخص شود کالا در چه عمقی و در چه مدتی در مقابل نفوذ آب مقاوم است.
گزارش های بازاری همچنین حاکی از این است که برخی از فعالان بازار کاورهای ضدآب برای تبلت و گوشی هوشمند به بازار عرضه کرده و ادعا می کنند این کاورها از کالا تا عمق 4 تا 5 متر محافظت می کند. در حالی که این کاورها از دستگاه تا عمق یک متر و برای مدت کوتاهی محافطت می کنند. این کاورها در بیشتر موارد در حقیقت محصولات یک بار مصرفی هستند که چندان در مقابل رطوبت و ضربه از کالا محافظت نمی کنند.
کارشناسان می گویند: در شرایطی که حجم تقاضا از بازار کم شده است، بروز چینین اتفاقاتی می تواند به بی اعتمادی به بازار دامن زند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :