آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 207211
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 2:32
تعداد بازدید : 1399

سازمان فضایی ایران با دانشگاه بیهانگ چین قرارداد می بندد

سرپرست معاونت فناوری فضایی سازمان فضایی ایران گفت: قرارداد پروژه مشترک منظومه ماهواره کوچک دانشجویی اپسکو با همکاری سازمان فضایی ایران و دانشگاه بیهانگ چین در چند روز آینده منعقد می شود.

وزارت ارتباطات- مجتبی سرادقی، سرپرست معاونت فناوری فضایی سازمان فضایی ایران گفت: با توجه به تصویب و آغاز رسمی پروژه، طراحی و ساخت ماهواره کوچک دانشجویی اپسکو با مدیریت و همکاری سه کشور ایران، چین و پاکستان در چند روز آینده، قرارداد طراحی و ساخت بخش هایی از این منظومه بین سازمان فضایی ایران و دانشگاه بیهانگ به عنوان نماینده چین منعقد می شود و  این قرارداد سه سال به طول خواهد انجامید. وی گفت: سازمان فضایی ایران این پروژه را در داخل کشور با همکاری نهاد های توانمند داخلی از جمله دانشگاه های دارای تجربه و زیرساخت های فضایی مناسب انجام می دهد.
معاون فناوری سازمان فضایی ایران افزود: این پروژه منظومه ماهواره ای با هدف آموزش و انتقال دانش فنی به صورت مشترک میان هشت کشور عضو اپسکو (ایران، چین، پاکستان، ترکیه، مغولستان، پرو، تایلند و بنگلادش) انجام می شود و هدف آن ساخت یک منظومه شامل یک میکروماهواره 30 کیلوگرمی و دو کیوبست 3U است.
 وی افزود: ماموریت این منظومه ماهواره ای تصویربرداری از زمین، دوزیمتری، کنترل ترافیک هوایی، کنترل ترافیک دریایی،Formation Flying  و لینک بین ماهواره ای  است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :